14 Rīgas apkārtnes novadus iesaistīs kopējā tūrisma projektā

[ A+ ] /[ A- ]

15.oktobrī Olaines 1.vidusskolas konferenču zālē notiks svinīgā projekta «Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums» sadarbības līguma parakstīšana. Plānots, ka projekta īstenošanā iesaistīsies 14 Rīgas apkārtnes novadi: Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Salaspils, Ikšķiles, Stopiņu, Ogres, Ropažu, Garkalnes, Ādažu, Ķeguma un Lielvārdes.

Projekta mērķis ir izveidot Pierīgas tūrisma reģionu kā vienotu tūrisma galamērķi. Tā iniciatores ir sešas vietējās rīcības grupas: «Publisko un privāto partnerattiecību biedrība «Zied zeme»», biedrība «Pierīgas Partnerība», biedrība «Partnerība Daugavkrasts», biedrība «Ropažu Garkalnes partnerība», biedrība «Stopiņu un Salaspils partnerība» un biedrība «Gaujas Partnerība».

Sadarbības līgums paredz veicināt Rīgas apkārtnes novadu kā tūrisma reģiona atpazīstamību, izstrādājot jaunu, vienotu tūrisma reģiona atpazīstamības zīmolu, mājaslapu, kā arī kopīgu interaktīvu tūrisma karti ar maršrutēšanas iespējām. Ir plānots attīstīt un pilnveidot vienotu tūrisma produktu piedāvājumu vietējiem un ārvalstu tūristiem, sadarbojoties Rīgas apkārtnes vietējām rīcības grupām, novadu pašvaldībām un tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Paredzēts spēcināt arī tūrisma pakalpojumu sniedzēju kapacitāti, organizējot reģiona uzņēmēju apmācības, īstenot jaunas mārketinga aktivitātes un publicitātes pasākumus, kā arī iegādāties aprīkojumu jaunā zīmola popularizēšanai publiskos pasākumos visā Latvijas teritorijā.