18 gadus veciem jauniešiem iespēja bez maksas ceļot pa ES

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas jauniešiem, kuriem līdz 1.jūlijam būs apritējuši pilni 18 gadi, pirmo reizi radusies iespēja izmantot Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu « DiscoverEU», kas ļaus aptuveni 15 000 jauniešiem visā Eiropā saņemt ceļošanas pasi un jau šovasar laikā no 9.jūlija līdz 30.septembrim bez maksas apceļot Eiropa Savienību.

Šī Eiropas Savienības iniciatīva piedāvā jauniešiem baudīt pārvietošanās brīvību, labāk izprast Eiropas daudzveidību, iepazīt Eiropas kultūras bagātību, iegūt jaunus draugus un galu galā – iepazīt arī sevi. Ceļošana galvenokārt notiks ar vilcieniem, bet ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus. Ar lidmašīnu būs atļauts lidot izņēmuma gadījumos un tikai tad, ja nebūs pieejami citi transporta līdzekļi.

Ceļojumam var pieteikties Latvijas jaunieši, kuri 2018.gada 1.jūlijā būs tieši 18 gadus veci (dzimuši laikā no 1999.gada 2.jūlija līdz 2000.gada 1.jūlijam, ieskaitot). Lai pieteiktos, jauniešiem tiešsaistes pieteikuma veidlapā jānorāda personas apliecības vai pases numurs un jākļūst par «DiscoverEU» sūtni. Ceļojuma maršruts – vismaz viena, bet ne vairāk kā četras ES valstis. Pieteikumi var būt individuāli vai kolektīvi (personu grupa, kurā ir ne vairāk kā piecas personas).

Ieinteresētie jaunieši var pieteikties tiešsaistē (http://europa.eu/youth/discovereu_lv) no 2018.gada 12.jūnija pulksten 12.00 līdz 26.jūnija pulksten 12.00. Vispirms būs jāievada personas dati un jāsniedz sīkāka informācija par ceļojumu, kuru jaunietis vēlas īstenot. Tad būs jāatbild uz pieciem jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Kultūras mantojuma gadu 2018 un ar ES iniciatīvām jaunatnes jomā. Visbeidzot, būs jāatbild uz pēdējo papildu jautājumu, kas ļaus Eiropas Komisijai sarindot pretendentus gadījumā, ja būs iesniegts vairāk pieteikumu, nekā pieejamas ceļošanas kartes.

Agate Gavare