25.maijā – Eiropas Parlamenta vēlēšanas

[ A+ ] /[ A- ]

Sestdien, 25.maijā, no pulksten 7.00 līdz 20.00 Latvijas balsstiesīgie iedzīvotāji aicināti piedalīties kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēlē astoņi deputāti.

Tuvojoties šim datumam, rosīgi kļūst arī «OVV» lasītāji. Tā mūsu abonente Intas kundze, piezvanījusi redakcijai, stāsta: «Dzīvojam Dārziņos, un šoreiz mums ir mainīts vēlēšanu iecirknis – jādodas nevis uz Ogresgalu, bet uz Kursu bāzi. Taču sarunās esam sapratuši, ka daudzi kaimiņi to nezina un viņi balsot neplāno. Lai situāciju labotu, mēs ar vīru izprintējām vairākus lielus paziņojumus ar informāciju par vēlēšanu iecirkni. Tos novietojām autobusa galapunktā, kā arī autovadītājiem redzamās vietās.»

Vakar mums piezvanīja arī ieinteresēta kundze no Krapes, lai padalītos ar savu ideju. Proti, viņa uzzinājusi, ka iepriekšējās balsošanas dienās varēs vēlēt jebkurā iecirknī Latvijā.

To, ka šajās vēlēšanās pirmo reizi būs šāda jauna papildu balsošanas iespēja, mums apstiprināja arī Ogres novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nikolajs Sapožņikovs. Tātad iespēju nobalsot jebkurā iecirknī varam izmantot trīs dienas pirms vēlēšanu dienas: 22.maijā no pulksten 17.00 līdz 20.00, 23.maijā no pulksten 9.00 līdz 12.00 un 24.maijā no pulksten 10.00 līdz 16.00. Tomēr, ja vēlētājs nolems izmantot šo iespēju, viņam jārēķinās ar ilgāku laiku, kas būs jāpavada iecirknī, jo, lai nodrošinātu principu «viens vēlētājs – viena balss», vēlēšanu iecirkņa komisijas darbiniekam pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas būs jāsazinās ar iecirkni, kura sarakstos vēlētājs ir iekļauts, lai pārliecinātos, ka vēlētājs nav jau nobalsojis.

Atgādinām arī: ja vēlētājs PMLP sūtīto informatīvo paziņojumu nav saņēmis vai to nozaudējis, savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot PMLP mājaslapā www.pmlp.gov.lv vai zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvo tālruni 67049999.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas Vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Balsošanas dokuments Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir tikai derīga pase vai personas apliecība (eID karte). Pirms doties balsot, vēlētājam jāpārbauda savi dokumenti un jāpārliecinās, vai tiem nav beidzies derīguma termiņš.

Visi vēlēšanu iecirkņi darbu sāka 20.maijā. Pirmajās divās dienās – 20.maijā un 21.maijā no pulksten 9.00 līdz 12.00 vēlēšanu iecirkņos var pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā, kā arī iepazīties ar EP deputātu kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem, partiju priekšvēlēšanu programmām.

No redakcijas