Seši jautājumi, ko uzdot sev pirms pirkuma veikšanas

[ A+ ] /[ A- ]

credx2

Visbiežāk nepaiet viena nedēļa vai pat diena, kurā neveicam kādu lielāku vai mazāku pirkumu. Padomājiet par tām visām reizēm, kad jūs veicat kādu pirkumu, un godīgi atbildiet – cik reizes no tām jūs pirms pirkuma veikšanas apdomājaties? Vienalga, vai tā ir košļājamās gumijas paciņa vai jauna automašīna, ir jautājumi, kurus jums vajadzētu sev uzdot pirms jebkura pirkuma veikšanas. Turpinājumā iepazīstieties ar jautājumiem, kurus pajautāt sev pirms kādas preces vai pakalpojuma pirkšanas.
Vai tā ir vēlme vai vajadzība?
Pirms jūs pērkat kādu preci vai pakalpojumu, pajautājiet sev, vai tā ir vajadzība vai kārtējā vēlme. Ja tā ir tikai vēlme, jums vajadzētu padomāt, vai tā jums tik tiešām ir nepieciešama, it īpaši, ja jums ir jāatmaksā, piemēram, ātrais kredīts internetā vai kādi citi parādi. Ja tā ir vajadzība, apsveriet domu par pirkuma atlikšanu uz vēlāku laiku. Protams, šajā gadījumā nav runas par tādiem pirkumiem kā pārtika ikdienas iztikšanai, bet gan lielākiem ilgtermiņa pirkumiem. Tādā gadījumā nofotografējiet noskatīto lietu un, atnākot mājās, palūkojieties, cik tāda lieta maksā internetā. Tāpat, atliekot pirkumu uz vēlāku laiku, vēlāk izrādās, ka vēlme iegādāties noskatīto lietu ir zudusi. Ja vajadzība laika pārbaudi nav izturējusi, pērciet to, bet pārliecinieties, ka tas ir izdevīgākais piedāvājums.
Vai jūs varat to atļauties?
Atklāti pajautājiet sev un tik pat atklāti atbildiet sev, vai jūs varat atļauties šo pirkumu. Mēs nereti uzskatām, ka esam pelnījuši to vai citu pirkumu, jo, redz, esam tik sūri un grūti strādājuši, ka mēs to varēsim atļauties vēlāk, kad pelnīsim vairāk naudas, vai ka mums to gluži vienkārši vajag. Tā vietā, lai meklētu šādus un līdzīgus attaisnojumus savai rīcībai, racionāli padomājiet, vai apstākļos, kādi ir jūsu ienākumi, kādas ir jūsu kredītsaistības un kādi ir jūsu iekrājumi, jūs varat atļauties veikt šo pirkumu. Protams, šādās situācijās var lieti noderēt, piemēram, patēriņa kredīts, bet, kā zināms, kredītu ieteicams ņemt tikai tad, kad citu iespēju gluži vienkārši nav.
Vai šis pirkums ir paredzēts jūsu budžetā?
Vai jūs esat šo pirkumu paredzējuši savā budžeta plānā? Vienalga, vai jūs cenšaties izkļūt no parādsaistībām, palielināt savus iekrājumus vai vienkārši sekot līdzi savai finanšu plūsmai, budžeta plānam ir liela nozīme. Ja šis pirkums pārsniedz jūsu budžeta robežas, tā nepieciešamība ir rūpīgi jāpārdomā.
Vai to ir iespējams iegādāties lētāk?
Uzdodiet šo jautājumu sev vēl pirms esat veikuši pirkumu. Veiciet nelielu cenu izpēti interneta tiešsaistē – iespējams, šo pašu produktu jūs varat iegādāties par nesalīdzināmi zemāku cenu kādā citā vietā. Produkta cenas dažādās tirdzniecības vietās var arī neatšķirties, bet var atšķirties atlaides, ko iespējams iegūt, izmantojot konkrētās tirdzniecības vietas atlaižu kartes vai kuponus.
Ko par to saka citi cilvēki?
Pirms jūs pērkat to vai citu produktu, pameklējiet, kādas atsauksmes par šo produktu ir atrodamas interneta vidē. Iespējams, jūs sapratīsit, ka šis produkts nav jūsu naudas vērts, un pārdomāsit par tā pirkšanu, ietaupot savu naudu. Mūsdienās daudziem produktiem tiek piemērotas ne vien atsauksmes, bet arī reitingi, kas atvieglo produkta novērtēšanas procesu, proti, pircējiem nav obligāti jālasa atsauksmes, jo pietiek ar reitingu, kas parasti tiek izteikts skaitliski.
Vai tas ir drošs pirkums?
Iepērkoties internetā, ir būtiski pārliecināties, vai veikt darījumus konkrētajā interneta vietnē ir droši. Tāpat kā ir iespējams atrast atsauksmes un reitingus par kādu produktu, tā arī ir iespējams atrast atsauksmes par dažādām interneta vietnēm, kurās ir iespējams iepirkties. Ir būtiski pārliecināties, vai bankas kartes informācijas ievadīšana konkrētajā interneta vietnē ir droša. Lai iepirkšanās būtu vēl drošāka, izmantojiet bankas kartes, kas piedāvā papildus aizsardzību pret krāpniekiem.