Aicina ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus

[ A+ ] /[ A- ]

Ir sācies jaunais mācību gads, tāpēc Valsts policija (VP) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, lai skolēni mierīgi un bez liekām raizēm var doties skolas gaitās. VP mācību gada sākumā pastiprināti gādās par vispārējo sabiedrisko kārtību un drošību. Īpaša uzmanība tiek pievērsta ceļu satiksmes drošībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas.

VP rosina vecākus mācīt bērniem, ka, braucot ar velosipēdu, skrejriteni vai skūteri, jāievēro ne tikai personīgā drošība, bet jāapzinās, ka ar savu rīcību nedrīkst apdraudēt pārējos satiksmes dalībniekus. Nedrīkst aizmirst arī par personīgo mantu pieskatīšanu, piemēram, jāpieslēdz velosipēds ar kvalitatīvu drošības saslēgu, tāpat uz velosipēda vai tā groziņā nevajag atstāt vērtīgas mantas.

Kājāmgājējiem, pirms pāriet ielu, jāapstājas un jāpārliecinās, paskatoties pa kreisi un pēc tam pa labi. Neder atruna – luksoforā dega zaļā gaisma vai devos pāri ielai ar apzīmētu gājēju pāreju. Jebkuram, piedaloties ceļu satiksmē, jāpārliecinās, vai ir droši uzsākt vai turpināt uzsākto kustību.

VP atgādina, ka, iekāpjot automašīnā, obligāti jāpiesprādzējas un visu automašīnas kustības laiku jābūt piesprādzētai drošības jostai. Pārvadājot bērnu, kura augums nepārsniedz 150 centimetrus, bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa, kas uzstādīts atbilstoši tā izgatavotāja norādījumiem, un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.

Vienmēr jāinformē vecāki vai likumiskie aizbildņi par savu atrašanos ārpus skolas! Būtiski arī tas, ka Bērnu tiesību aizsardzības likuma 59.pantā noteikts: bērni līdz 16 gadu vecumam nedrīkst uzturēties sabiedriskā vietā bez vecāku, aizbildņa, audžuģimenes, bērnu aprūpes iestādes vadītāja vai viņu pilnvarotas pilngadīgas personas klātbūtnes laikā no pulksten 22.00 līdz 6.00.

VP patruļas septembra sākumā būs pietuvinātas mācību iestādēm, tāpēc īpaša uzmanība tiks pievērsta arī atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Policija atgādina – atļautais braukšanas ātrums pie mācību iestādēm, atbilstoši ceļa zīmēm, ir 30 kilometri stundā.

Agate Gavare