Aicina palīdzēt ogrēnietim Mārtiņam Mankevičam

[ A+ ] /[ A- ]

Neraugoties uz smago diagnozi, Mārtiņš jūtas labi un strādā, vienīgi hokeja spēle šobrīd ir atlikta.

Kā vēsta portālā Ziedot.lv pieejamā informācija, līdzcilvēki tiek aicināti ziedot 21 gadu vecajam ogrēnietim Mārtiņam Mankevičam, kuram nepieciešami līdzekļi, lai uzveiktu smagu slimību.

Mārtiņš ar draudzeni dzīvo Ogrē un strādā par automehāniķi. Viņš ir aktīva dzīvesveida piekritējs, kopš bērnības spēlējis hokeju.

Pirms pusotra gada Mārtiņš bija nolēmis kļūt par ugunsdzēsēju. Veicot veselības pārbaudes, atklājās izmaiņas asins analīzēs. Veicot padziļinātus izmeklējumus, tika konstatēts negaidītais – ļaundabīgs audzējs. Nekādas sūdzības par veselību vai slimības pazīmes Mārtiņš nebija sajutis. Nekavējoties tika uzsākta ārstniecība, veikta operācija. Pēc gadu ilga ārstniecības kursa bija uzlabojums. Lai arī Mārtiņš pats jūtas labi, tomēr šobrīd atkal izmeklējumi uzrāda slimības attīstību. Ārstu konsīlijs kā vienīgo terapiju ir norādījis medikamentu Regorafenib gadu ilgam ārstniecības kursam.

Zāles ir ļoti dārgas un maksā līdz pat 3000 eiro (cena vēl tiek precizēta) mēnesī. Vienu zāļu devu Mārtiņš ar ģimenes un draugu atbalstu plāno apmaksāt pats. Taču gadu ilgam ārstniecības kursam nepieciešami līdz pat 33 000 eiro. Šī summa vēl var samazināties par 14 228 eiro, ja Nacionālais veselības dienests piešķirs Mārtiņa ārstniecībai individuālo kompensāciju, taču atbilde par to jāgaida līdz oktobra beigām. Neraugoties uz to, zāļu cena vēl aizvien būs pietiekami augsta, lai jaunais puisis to varētu pats samaksāt. Zāles jāsāk lietot pēc iespējas ātrāk, lai ļauno slimību varētu veiksmīgāk uzveikt.

Neraugoties  uz smago diagnozi, Mārtiņš jūtas labi un strādā, vienīgi hokeja spēle šobrīd ir atlikta. Mārtiņš ar cerībām raugās nākotnē un tic, ka viss labais vēl priekšā.

Šobrīd Mārtiņa ārstēšanai ziedojuši jau 311 līdzcilvēki, kopumā saziedojot 4422 eiro, kas ir nepietiekami, lai varētu veikt gadu ilgo ārstniecības kursu.

Ziedot Mārtiņam Mankevičam var portāla Ziedot.lv mājaslapā: www.ziedot.lv

Jāpiebilst, ka Ziedot.lv par ziedojumiem neietur nekādu komisijas vai starpniecības maksu. Visa ziedotā nauda 100 procentu apmērā nonāk paredzētajam mērķim. Ziedot.lv administratīvās izmaksas netiek segtas no ziedojumiem.

Marta Poga

Foto no www.facebook.com