Aicina parūpēties par pasta sūtījumu drošu piegādi

[ A+ ] /[ A- ]

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija atgādina iedzīvotājiem, kuri tuvojošos svētkos vēlas iepriecināt draugus un radus, nosūtot vēstules, pasta pakas vai iegādājoties pirkumus internetveikalos, darīt to savlaikus un parūpēties par drošu sūtījuma piegādi.

Lai saņēmējs saņemtu pasta sūtījumu, lietotājam pirms pasta sūtījuma noformēšanas ir lietderīgi ievērot sādus nosacījumus:

* precīzi norādīt pilnu piegādes adresi (saņēmēja vārdu, uzvārdu un adresi, īpaši, norādot pasta indeksu) un telefona numuru;

* pasta sūtījumu reģistrēt, lai adresāts saņemtu pasta sūtījumu tieši rokās;

* rūpīgi izvēlēties atbilstošu pasta sūtījuma iepakojumu saskaņā ar pasta operatora prasībām, ar kurām lietotājs var iepazīties pasta operatoru mājaslapās.

Neprecīzas piegādes adreses gadījumā lietotājam var nākties maksāt papildus maksu par adreses precizēšanu. Tādēļ, lai nerastos nepatīkamas situācijas, īpaši pirmssvētku laikā, iedzīvotāji tiek aicināti rūpīgi pārbaudīt un pārliecināties par piegādes adreses pareizību. Gadījumā, ja lietotājs ir iegādājies preces internetveikalā un piegādes adrese ir norādīta kļūdaini interneta veikala, kurā veikts pasūtījums, vainas dēļ, lietotājam ir tiesības vērsties pie interneta veikala ar lūgumu kompensēt pasta operatora piemēroto papildu maksu par pasta adreses precizēšanu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija aicina lietotājus būt vērīgiem, saņemot pasta sūtījumus svētku laikā. Pirms pasta sūtījums tiek izsniegts saņēmējam pret parakstu, iedzīvotājiem tiek ieteikts novērtēt pasta pakas vizuālo izskatu, lai pārliecinātos, ka sūtījums nav bojāts no ārpuses. Ja uz iepakojuma redzamas pazīmes, kas liecina, ka pasta sūtījums ir bojāts, lietotājam ir tiesības uzreiz vērsties pie pasta operatora, pieprasot atvērt pasta sūtījumu, vai arī atteikties no tā saņemšanas.

Svētku laikā strauji pieaug pasta sūtījumu skaits, tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti rūpīgi sekot līdzi pasta komersantu paustajai informācijai par sūtījuma piegādes laiku, kā arī būt saprotošiem.

Agate Gavare