Aicina pieteikt kandidātus vēlēšanu iecirkņu komisijām

[ A+ ] /[ A- ]

6.oktobrī notiks 13. Saeimas vēlēšanas. Gatavojoties vēlēšanām, novadu vēlēšanu komisijas izsludina kandidātu pieteikšanu darbam novadu vēlēšanu iecirkņos.

Tiesības pieteikt un izvirzīt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir reģistrētajām partijām vai reģistrētu partiju apvienībām, vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāji, kā arī novadu vēlēšanu komisijas locekļiem.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu, kuram ir vismaz vidējā izglītība, kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu vai nav kandidātu saraksta iesniedzējs, kurš nav Eiropas Parlamenta, Saeimas vai attiecīgās republikas pilsētas domes vai novada domes deputāts, kā arī nav citas vēlēšanu komisijas loceklis vai citas iecirkņa komisijas loceklis.

Pieteikumā jānorāda vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs, ziņas par piedalīšanos vēlēšanu gatavošanā un rīkošanā agrāk.

Pieteikumā kandidātam ar savu parakstu jāapliecina, ka piekrīt savu personas datu apstrādei, apņemas pildīt savus pienākumus, ievērojot likumus, Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijas, lēmumus un rīkojumus, un nodrošinās fizisko personu datu aizsardzību atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likumam.

Pieteikumi līdz 17.augustam Ogres novada vēlēšanu komisijā iesniedzami Ogrē, Brīvības ielā 33 (219. vai 213.kabinetā) darba dienās no pulksten 8 līdz pulksten 17.

Ikšķiles novadā vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pieteikumu līdz 10.augustam personīgi iesniedz Ikšķiles novada vēlēšanu komisijai Ikšķilē, Daugavas prospektā 34, – valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā.

Ķeguma novadā vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pieteikums līdz 3.augustam jāiesniedz Ķeguma novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Ķegumā, Lāčplēša ielā 1 (tālr. 65038883).

Lielvārdes novadā vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pieteikums bija jāiesniedz 31.jūlijam.

Marta Poga