Aicina ziņot par katra velosipēda zādzību

[ A+ ] /[ A- ]

Ai, tas divritenis jau nebija nekāds vērtīgais, ko nu es tur iešu kavēt laiku un ziņot policijai, dokumenti arī sen pazuduši, turklāt diezin, vai nozagto izdosies atgūt, pie šāda viedokļa nereti pieturas apzagtie, bet tas reizēm var krietni apgrūtināt likumsargu darbu.

Policija aicina ziņot par ikkatru, pat šķietami visbezcerīgāko velosipēda zādzības gadījumu, jo var rasties situācija, ka ir aizturēti iespējamie vainīgie, ir nozagtais divritenis, bet nav zināms, kam tas pieder, proti, nav cietušās personas iesnieguma un garnadžus nākas atbrīvot.

Līdzīga situācija bija radusies gluži nesen – «OVV» pēc policijas lūguma publicēja divu velosipēdu foto un aicināja atsaukties to īpašniekus, jo likumsargiem bija radušās aizdomas, ka personas, kas ar šiem velosipēdiem tika aizturētas, varētu būt tos nozagušas. Šīs aizdomas drīz vien apstiprinājās – pēc foto publicēšanas laikrakstā vienu no divriteņiem atpazina tā īpašnieks un pat varēja uzrādīt sava braucamrīka dokumentus. Jautāts, kāpēc iepriekš nav vērsies policijā, cietušais atmeta vien ar roku, sak, tas nav pirmais divritenis, ko viņam nozog. Nav bijis ticības, ka to iespējams atrast. Bet tikmēr pieļaujamais aizturēšanas laiks bija beidzies un iespējamos zagļus, vien piefiksējot viņu datus, nācās atlaist un tagad, kā mēdz teikt, ķer nu vēju laukā…

Lai turpmāk nerastos šādas zagļiem labvēlīgas situācijas, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne aicina ziņot likumsargiem par ikkatru velosipēda zādzības gadījumu tūdaļ pēc zādzības fakta konstatēšanas. «Aicinu vērsties policijā pat tad, ja jūs nevēlaties, lai tiktu uzsākts kriminālprocess. To varat to norādīt savā iesniegumā. Mēs zādzības faktu fiksēsim savā datu bāzē un, aizturot aizdomīgas personas, būs iespējams pārbaudīt, vai divritenis, ar ko tās pārvietojas, nav kādam nozagts. Tas krietni atvieglos un saīsinās mūsu darbu. Tie, kas par zādzības faktu nevēlas rakstīt iesniegumus, zināmā mērā dod zagļiem zaļo gaismu – ja paveicas vienreiz, viņi turpina zagt. Arī šobrīd policijā atrodas vairāki velosipēdi, kas, visticamāk, ir zagti, taču īpašnieki par zādzībām nav ziņojuši, un mēs nevaram noskaidrot, kam divriteņi pieder. Pat, ja jums nav velosipēda iegādes dokumentu, iesniegumā varat norādīt tā rāmja numuru vai citas raksturīgas pazīmes, kas vēlāk ļautu pierādīt jūsu īpašumtiesības uz konkrēto velosipēdu,» skaidro I.Meikšāne.

Bet, protams, vislabākais ir darīt visu iespējamo, lai divritenis nemaz nenonāktu zagļu rokās.