«airBaltic» jaunajām lidmašīnām būs pilsētu vārdi

[ A+ ] /[ A- ]

Nacionālā lidsabiedrība «airBaltic», godinot mūsu valsts simtgadi, sola popularizēt Latvijas vārdu pasaulē, dodot 14 jaunajām «Airbus A220-300» lidmašīnām Latvijas pilsētu nosaukumus. «airBaltic» aicina ikvienu nobalsot par savu iemīļotāko pilsētu, balsošana turpināsies līdz 21.septembrim, balsot iespējams katru dienu.

Katrs interesents aicināts balsot par kādu no 76 Latvijas pilsētām, kas atrodas tuvākos un tālākos valsts nostūros, lai noskaidrotu tās 14, kas tiks iekļautas «Airbus A220-300» vizuālajā noformējumā. Kā uzskata kompānija, iekāpjot un izkāpjot no lidmašīnām, to jaunais dizains vairos ārvalstu tūristu interesi par mūsu valsti un jo sevišķi par šīm īpašajām pilsētām.

Nobalsot iespējams interneta vietnē www.lv100.airbaltic.com/lv. Līdz vakardienai, 17.septembrim, par savas pilsētas nosaukuma piešķiršanu kādai no jaunajām lidmašīnām bija nobalsojuši jau teju 100 tūkstoši iedzīvotāju. Līderu trijniekā atradās Cēsis (5418 balsu), Valmiera (4687) un Alūksne (4153). Godpilno sesto vietu ar 2059 balsīm ieņēma Ogre. Galvaspilsētai Rīgai bija tikai 1867 balsis un 10.vieta. Lielvārde ar 424 balsīm atradās 28.vietā, Ikšķilei bija 208 balsis un 41.vieta, bet Ķegumam – 43 balsis un 63.vieta.

Tas, ka vienai no jaunajām lidmašīnām tiešām tiks dots Ogres vārds, ir pat ļoti reāli, jo ogrēniešiem palīdz arī interneta jokdari, kuru sociālajos tīklos izvērsuši samērā aktīvu kampaņu, aicinot balsot par divām pilsētām – par Ogri un Api. Rosinātāji uzskata, ka tā būs laba iespēja nedaudz samulsināt vai uzjautrināt angliski runājošos pasažierus, kuri, ieraugot šādu uzrakstu uz lidmašīnas sāna, varētu būt ļoti pārsteigti. Angliski «Ogre» nozīmē «cilvēkēdājs», bet «Ape» – «pērtiķis». Taisnības labad gan jāatzīst, ka Apei šajā konkursā tomēr neveicas tik labi kā Ogrei – vakar šai Vidzemes mazpilsētai bija tikai 358 balsis un 30.vieta.

Agate Gavare