Andrejs Ceplītis par NRA: priekšvēlēšanu cīņa ir sākusies?

[ A+ ] /[ A- ]

Rīta avīze Latvijai «Neatkarīgā» divos dažādos numuros publicējusi pilnīgi atšķirīgu informāciju par Saeimas deputātu kandidātu no «Par labu Latvijai» saraksta, šobrīd Ogres novada domes deputātu Andreju Ceplīti.

3.augusta numurā publicēts žurnāliste Antras Gabres raksts «Saeimas kandidātiem tīk nauda zeķē», kurā cita starpā kā viens no lielākajiem naudas aizdevējiem, tūlīt aiz Andra Šķēles un Andra Bērziņa minēts Andrejs Ceplītis, kurš kopumā aizdevumos esot izsniedzis 4 055 794 latu. Summa acīmredzot iegūta, saskaitot publiski pieejamajā amatpersonas deklarācijā uzrādītos datus.

Taču jau trīs dienas vēlāk, «Neatkarīgās» 6.augusta numurā, tā pati žurnāliste zīmē pilnīgi pretēju ainu. Publikācijā «Deputātu kandidāti: parādos arī miljonāri» viņa A.Ceplīti raksturo kā vislielāko parādnieku starp deputātu kandidātiem. «Pirmajā vietā ar 4 055 794 latu lielām parādsaistībām ir miljonārs Andrejs Ceplītis «Par labu Latviju»,» raksta žurnāliste.

Kādā veidā deputāta aizdotā summa trīs dienu laikā pārtapusi par viņa paša parādiem, žurnāliste gan nepaskaidro.

Pats A.Ceplītis norāda, ka 6.augustā publicētās ziņas ir meli un, iespējams, saistītas ar priekšvēlēšanu cīņu. «Dati par manu finanšu stāvokli ir publiski pieejami amatpersonas deklarācijā,» viņš uzsver, piebilstot, ka minēto summu ir izsniedzis aizdevumos, nevis aizņēmies.