Ansamblis «Saulgrieži» uzņem jaunus dziedātājus

[ A+ ] /[ A- ]

Senioru vokālais ansamblis «Saulgrieži».

Senioru vokālajam ansamblim «Saulgrieži» vēl ir vasaras brīvlaiks, taču jau pavisam drīz tā dalībnieki atkal pulcēsies Ikšķiles Tautas namā un atcerēsies savas iemīļotās dziesmas.

Ikšķiles draudzīgajam dziedātāju pulciņam apritējuši jau 12 gadi, ansambļa vārdā informē Jānis Rijnieks. Pavasarī šis notikums tika atzīmēts ar skaistu koncertu, kurā piedalījās arī ikšķiliešu draugi no Ķeguma, Priekuļiem, Jūrmalas un Jelgavas.Visi kopā sirsnīgi dziedāja: «Te mēs dzīvojam, te mūsu mājas, Te ir Ikšķile, Daugavas krasts, Te mūs nolicis Dievs, šajā vietā, Te ir Ikšķile – Daugavas krasts.»

Ansambļa «Saulgrieži» dibinātāja Rita Pundiņa, kura savus mūža gadus jau labu laiku skaita devītajā desmitā, koros un ansambļos dzied vairāk nekā 70 gadus. Viņa piedalījusies jau pirmajos Dziesmu svētkos pēc Otrā pasaules kara – 1948.gadā. Turpat arī Edvīns Pinnis, ansambļa vecākā Dagnija Dabare, Emīlija Buceniece un visi pārējie mūzikai uzticīgie, kuri dzīvesprieku un izturību meklē un atrod dziesmā.

Bet gadi rit… Dažreiz spēka tā pamaz, tādēļ «Saulgriežu» dziedātāji savā kolektīvā gaida jaunus entuziastus. Labi būtu, ja jaunie dziedātāji nāktu ar iepriekšēju pieredzi. Tādu taču Ikšķilē ir ne mazums! Un tad jau decembrī varētu visi kopā dziedāt koncertos Ropažos un Jelgavā.

Potenciālie ansambļa dalībnieki būs mīļi gaidīti jaunās sezonas pirmajā mēģinājumā, kas Ikšķiles Tautas namā notiks 19.augustā pulksten 10.00.

Ritvars Raits

Foto no ansambļa «Saulgrieži» arhīva