Arī Ogres novadā jaundzimušajiem dāvina sudraba vērdiņu

[ A+ ] /[ A- ]

Gada sākumā ziņojām, ka Ķeguma un Ikšķiles novada pašvaldības iesaistījušās projektā «Simtgades bērni», pateicoties kuram visi jaundzimušie, kas 2018.gadā tiks reģistrēti šo pašvaldību Dzimtsarakstu nodaļās, saņem īpašu dāvanu – sudraba monētu – medaļu, kas ievietota no Latvijā auguša ozola darinātā kastītē, tāpat apsveikuma vēstuli bērniņam un viņa ģimenei. Nu tādu pašu piemiņu saņems arī Ogres novada pašvaldībā reģistrētie mazuļi.

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lidija Vītola informē, ka 13.aprīlī savas meitiņas Rebekas Beātes dzimšanu Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēja Arita Bauska un Guntis Zemfs. Šī ģimenīte bija pirmā, kurai tika pasniegta īpašā dāvaniņa. Tādu dāvanu saņems arī visi nākamie jaundzimušie viņu dzimšanas reģistrēšanas brīdī Dzimtsarakstu nodaļā. Savukārt no šī gada sākuma līdz 13.aprīlim dzimušo bērnu vecāki jauno dāvanu komplektu var saņemt Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā, Brīvības ielā 33, 1.stāvā, Ogrē.

Projekta «Simtgades bērni» autore ir Madonas novada Biedrība «Nigestes amatniecības nams». Pašvaldības, kuras atbalstījušas šo projektu, jaundzimušajiem bērniem un viņu vecākiem šogad pasniedz oriģinālu dāvanas komplektu. Tas sastāv no īpaša dizaina sudraba monētas – medaļas, kas ievietota no Latvijā auguša ozola darinātā kastītē ar iededzinātu projekta zīmolu – dīgstošu ozolzīli ar Latvijas karoga lapiņām, kā arī no personiskas vēstules bērniņam un viņa ģimenei. Projekta mērķis – piederības sajūtas savai valstij stiprināšana.

Ritvars Raits