Ārlietu dienests visā pasaulē atgādina «Baltijas ceļa» nozīmi

[ A+ ] /[ A- ]

Līdz pat gada nogalei brīvības akcijas gadadiena tiks pieminēta arī daudzviet pasaulē, informē Ārlietu ministrijā.

No ASV, Kanādas līdz pat Indijai, Japānai un Uzbekistānai Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības ārvalstīs sadarbībā ar Baltijas valstu pārstāvniecību kolēģiem, vietējām diasporas organizācijām un baltiešu draugiem īstenos plašu «Baltijas ceļš 30» publiskās diplomātijas programmu. Vašingtonā (ASV) pie Kapitolija, Kopenhāgenā (Dānija) Lietuvas vārdā nosauktajā laukumā, Tbilisi (Gruzija), Kāslbārā (Īrija), Kijevā (Ukraina) laukumā pie Ukrainas Nacionālā muzeja – rezervāta «Sofya Kievska» tiks veidotas cilvēku ķēdes, bet Oslo (Norvēģija) no Eidsvolas laukuma – izskriets Baltijas ceļš. Savukārt Indijā jau tikusi izveidota ziedu mandala Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogu krāsās.

Īpaši šim notikumam uzņemto Askolda Saulīša dokumentālo filmu «Baltijas brīvības ceļš» demonstrēs ASV, Čehijas Televīzijā, Japānā, Lielbritānijā, Moldovā, Sanmarīno, Turcijā un Vācijā. Tāpat būs iespēja iepazīties ar Baltijas valstu filmām arī Atēnās, Berlīnē, Helsinkos, Otavā un Vīnē.

Baltijas ceļa vēsturiskā nozīme un tā atskaņas starptautiskajā politikā tiks pārrunātas konferencēs un diskusijās Francijā, Kanādā, Lielbritānijā, Lietuvā un Vācijā. Izstādes būs skatāmas Ankarā, Berlīnē, Kišiņevā, Otavā un Prāgā, kā arī ar Latvijas Ārlietu ministrijas ceļojošo fotoizstādi Baltijas ceļšThe Baltic Way that moved the World varēs iepazīties Maskavā, Londonā un Berlīnē, bet ar Latvijas Nacionālā arhīva veidoto izstādi «Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā» – Tallinā un Varšavā.