Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi pasniegs Ogrē un Meņģelē

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldība no Saeimas kancelejas saņēmusi informāciju, ka šogad, Latvijas Republikas 92. gadadienā, 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme piešķirta 311 barikāžu dalībniekiem no Ogres novada.

Apbalvojuma pasniegšana notiks 17. novembrī, Latvijas valsts svētku priekšvakarā. Pēcpusdienā, pulksten 16, Ogres Mūzikas skolas zālē 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi pasniegs Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta iedzīvotājiem. Plānots, ka svinīgajā pasākumā piedalīsies un apbalvojumu Latvijas neatkarības aizstāvjiem pasniegs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Savukārt vakarā, pulksten 19, Meņģeles tautas namā svinīgajā pasākumā pulcēsies barikāžu dalībnieki no Krapes, Ķeipenes, Lauberes, Madlienas, Meņģeles, Suntažu un Taurupes pagasta. Piemiņas zīmes viņiem pasniegs Renārs Zaļais – 1991. gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda dibinātājs un tā prezidents, 1991. gada barikāžu muzeja direktors, Valsts apbalvojuma «1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes» valdes loceklis, informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Latvijas Republikas valsts apbalvojumu, 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, piešķir, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus – barikāžu dalībniekus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991. gada barikāžu dalībniekus. Piemiņas zīme, kas 1991. gada barikāžu dalībniekiem piešķirta pēc viņu nāves, tiek izsniegta viņu piederīgajiem.