Biedrības «Vecāki kopā» pārstāvji lūdz sabiedrības atbalstu

[ A+ ] /[ A- ]

Biedrība «Vecāki kopā» pastāv jau sešus gadus, un tā apvieno ģimenes, kurās aug bērni un jaunieši ar intelektuāliem un multifunkcionāliem traucējumiem. Biedru vidū ir ģimenes no Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novada. Biedrības pārstāvji vēršas pie sabiedrības, lūdzot palīdzēt gan ar telpu remontu, gan iekārtojumu.

«Mums ir svarīgi turēties kopā – tikai tā varam palīdzēt gan saviem bērniem, gan paši sev, jo sociālā atbalsta un izglītības sistēma valstī mūsu interesēs darbojas pārāk vāji. Kopīgiem spēkiem varam gan atbalstīt cits citu, gan strādāt pie tā, lai mūsu pašvaldībās veidotos vairāk iespēju, kas mums un mūsu bērniem ļautu pilnvērtīgi dzīvot, mācīties, atpūsties. Šajā nolūkā arī mēs paši nesēžam rokas klēpī salikuši, bet aktīvi darbojamies.

Mums ir izdevies izveidot sadarbību ar Ogres novada pašvaldību, un tā mums jau piešķīrusi telpas Ogrē, Suntažu ielā 2, uz desmit gadu termiņu, turklāt neprasot atlīdzību! Divas no telpām esam jau saviem spēkiem izremontējuši un iekārtojuši. Tur jau vairākus gadus notiek regulāras vecāku atbalsta grupas tikšanās, pašvaldības atbalstītas Portidžas nodarbības bērniem, kā arī citi biedrības pasākumi. Mūsu lielākā aktualitāte ir neremontētā lielākā telpa 70 kvadrātmetru platībā, kurā vēlamies izveidot dienas centriņu apmēram 10 bērniem. Esam jau saņēmuši atbalstu no Vācijas mecenāta, un par šo summu vasaras mēnešos varētu segt atalgojumu bērnu pieskatītājiem un dažiem speciālistiem, kuri būtu ļoti nepieciešami mūsu bērniem.

Esam ļoti pateicīgi arī citiem draugiem un labvēļiem, kuri palīdz īstenot ieceri par dienas centriņu. Tomēr, lai šo vietu izdotos līdz galam iekārtot tā, lai tur ik dienu varētu uzturēties desmit dažāda vecuma bērni ar dažādu veidu intelektuāliem un fiziskiem traucējumiem, mums ir vēl nepieciešams atbalsts,» teikts «Vecāki kopā» paziņojumā.

Lai varētu izremontēt telpas, biedrībai būtu vajadzīgas sienas un griestu krāsas, kā arī galdi nodarbībām, plaukti dažādu lietu izvietošanai, skapis, dīvāns un pufi atpūtas zonai, attīstošas rotaļas un spēles, kancelejas preces – papīrs (aplikāciju, biroja, zīmēšanas), rakstāmpiederumi, zviedru siena, lielās vingrošanas bumbas, matrači vingrošanai, lietas rokdarbiem un radošajām nodarbībām (plastilīns, otas, līme, guaša krāsas utt.), sanitārās telpas iekārtojums (pods, santehnika). Biedrībai ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss.

Biedrībai var sniegt arī finansiālu palīdzību, ziedojot «Vecāki kopā» «Swedbank» kontā: LV79HABA0551030346597, reģistrācijas numurs: 40008171958.

Biedrības pārstāvjus var sazvanīt pa tālruni: 29 431 918 (Agita), 29 293 268 (Elita), 29 472 337 (Madara), 28629992 (Māra), vai rakstot uz e – pastu: vecakikopaa@gmail.com.

Sīkāka informācija pieejama biedrības mājas lapā: www.vecakikopa.lv.

Marta Poga