BK “Ogre” cerības uz sevi jau pārspējusi, tagad mērķē vēl augstāk

[ A+ ] /[ A- ]

Basketbola klubs “Ogre” Latvijas Basketbola līgā debitēja pirms trim sezonām un pēc pastāvīgiem uzlabojumiem savā spēlē un sastāvā šopavasar debitēja arī izslēgšanas spēles, kurās “Ogre” vēlreiz centīsies pārspēt uz sevi liktās līdzjutēju cerības un totalizatoru prognozes.

Basketbola klubs „Ogre” Latvijas basketbolā ienāca kā svaiga gaisa dvēsma, proti, brīdī, kad ar finansēm vietējā basketbolā klājas arvien grūtāk un komandas pārsvarā domā par palikšanu LBL, nevis pacelšanos uz augšu no Latvijas otrās līgas. „Ogre” izcīnīja tiesības pacelties uz augšu pēc sportiskā principa un atšķirībā no vairākiem citiem LBL2 klubiem šīs tiesības 2015. gadā arī izmantoja.

Un „Ogre” ne tikai noturējās Latvijas spēcīgākajā līgā, bet arī pamazām kāpa uz augšu. Kamēr iepriekšējā vasarā ļoti lielas bažas pastāvēja par Jūrmalas un Jēkabpils komandu dalību LBL, kamēr iepriekš no Latvijas līgas bija spiestas aiziet Jelgavas un Saldus komandas, bet pirms šīs sezonas līgu bija spiests atstāt pazīstamais „Barons”, bet finansējums krietni tika samazināts LBL medaļniecēm Valmierai un „Liepājai/Betsafe”, par „Ogres” spējām piedalīties LBL vairs jautājumu nebija.

Protams, līdz ar to var teikt, ka „Ogres” šīs sezonas panākumi savā ziņā ir likumsakarīgi saistīti ar konkurentu iespējām un rocību. Taču uzvaras tāpat bija jāvāc basketbola laukumā, un tajā arī totalizators Latvija „Betsafe” Ogres komandai uzvaras prognozēja daudz piesardzīgāk nekā tās tika gūtas praksē. „Ogre” regulāro sezonu pabeidza ar 20 uzvarām 29 spēlēs, turklāt ogrēnieši izcēlās arī ar negaidīti sīvu cīņu ar galvenajām favorītēm „Ventspili” un „VEF Rīgu”. VEF tika pārspēta jau sezonas pirmajā spēlē ar 85:80, sarūpējot pozitīvas izjūtas saviem līdzjutējiem jau pašā ievadā.

Taču pozitīvas emocijas neiztrūka arī regulārās sezonas otrajā pusē un vidū. Tika gūta uzvara pār „Ventspili”, bet par šo sarūgtinājumu „Ogre” kurzemniekiem „reabilitējās” sezonas izskaņā, kad pieveica „VEF Rīga”, laupot tās izredzes kopvērtējumā apsteigt „Ventspili”.

Tagad „Ogre” uzsākusi savu ceļu LBL izslēgšanas spēlēs, kurās totalizators „Betsafe” tai paredz pārliecinošu iekļūšanu pusfinālu. Tur jau priekšā krietni grūtāks ceļš, taču, kā jau minēts, „Ogre” šosezon ir spējusi līdzvērtīgi spēkoties arī ar Ventspils un Rīgas komandām. Skaidrs, ka pusfināla sērijā sakrāt trīs uzvaras būs daudz grūtāk nekā atsevišķā regulārās sezonas spēlē pieķert pretiniekus motivācijas trūkumā un nosacītā pārejas periodā, jo gan „Ventspils”, gan VEF spēlē arī starptautiskos turnīros (attiecīgi FIBA Čempionu līgā un VTB Vienotajā līgā).

VEF arī šobrīd vēl turpina cīnīties par vietu VTB izslēgšanas spēlēs, kas jau atkal var radīt haosu LBL kalendārā, taču, arī ja „Ogre” tiks pusfinālā, tajā spēkosies ar „Ventspili”. VEF kalendāra lietas gan tāpat var izrādīties aktuālas, jo var ietekmēt arī fināla un bronzas sērijas izspēli, kā tas jau notika pirms pāris sezonām, atstājot vairākus neapmierinātos.

„Ogre” šosezon spēja savākt spēcīgu sastāvu un arī spēcīgu treneru sastāvu, kurā galveno atbildību uzņēmās Artūrs Visockis-Rubenis, bet kā asistents iesaistījās arī Latvijas izlases bijušais basketbolists Uvis Helmanis. Vietējiem līdzjutējiem „Ogres” komanda arī īpaši pievilcīga tādēļ, ka atšķirībā no pārējām līgas favorītēm tā šosezon neizmanto leģionāru palīdzību. Tā vietā tika piesaistīti spēcīgi vietējie spēlētāji ar Rinaldu Sirsniņu un Artūru Bērziņu priekšgalā. Komandas rezultatīvākais spēlētājs tikmēr bija Jānis Pozņaks ar 13.1 punktu vidēji spēlē, kamēr Sirsniņš joprojām izcēlās ar tālmetienu snaipera dotībām un rezultatīvo piespēļu kvalitāti, vidēji spēlē izkārtojot partneriem 5.8 groza guvumus.

„Ogre” šosezon apliecinājusi, ka arī ar tikai latviešu spēlētājiem (kuri turklāt nav Latvijas izlases līmeņa) iespējams pretendēt uz augstākajām pozīcijām Latvijas līgā. Vēl gan priekšā izšķirošās „play-off” cīņas un, kas vēl svarīgāk, nākamās sezonas, kurās jānotur latiņa iepriekšējā augstumā, taču pamati ielikti ir ļoti veiksmīgi.