Brīdina par dārgajiem «bezmaksas piedāvājumiem»

[ A+ ] /[ A- ]

Veselības inspekcija izplatījusi paziņojumu, ar kuru brīdina par medicīnas centra «Aurora» piedāvātajiem it kā bezmaksas pakalpojumiem (veselības pārbaudi), kas var beigties ar līguma noslēgšanu par dažāda veida medicīnas pakalpojumu saņemšanu jau par samaksu.

Veselības inspekcijas paziņojums: «Veselības inspekcija regulāri saņem informāciju no iedzīvotājiem par medicīnas centra «AURORA» (iepriekš AS «NOKRA») vārdā saņemtajiem telefona zvaniem ar aicinājumu veikt bezmaksas veselības pārbaudi, pēc kuras tiek piedāvāts noslēgt līgumu par dažāda veida medicīnas pakalpojumu saņemšanu par maksu. Inspekcija atgādina, ka medicīnas centrs «AURORA» ir Ārstniecības iestāžu reģistrā reģistrēta ārstniecības iestāde, kas ir tiesīga sniegt veselības aprūpes pakalpojumus, tomēr Inspekcija atkārtoti aicina katru Latvijas iedzīvotāju personīgi izvērtēt nepieciešamību atsaukties šāda veida «bezmaksas piedāvājumiem». Ar jautājumiem par veselību vispirms vajadzētu vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš objektīvi izvērtēs pacienta veselības stāvokli un pieņems lēmumu par nepieciešamo izmeklējumu veikšanu, kā arī izrakstīs nosūtījumus pie ārstiem un citiem medicīnas speciālistiem.»

Kā izrādās, pieminētais medicīnas centrs šādu apšaubāmu praksi piekopis jau labu laiku. Potenciālie klienti vispirms tiek aicināti uz bezmaksas veselības pārbaudi. Pārdesmit minūšu laikā tiek noteikta diagnoze, un personai piedāvāta ārstniecības programma, kuras izmaksas pārsniedz tūkstoš eiro. Ja pacientam tādas naudas nav, tad viņam laipni tiek piedāvāts kredīta līgums. Piemēram, kāda pensionāre saņēmusi zvanu no AS «Aurora medicīnas centrs», diagnostika viņai veikta apmēram pusotru stundu, pēc tam piedāvāts pakalpojumu programmas «Sirds un asinsvadu sistēma» līgums par kopējo summu 2300 eiro, bet ar atlaidi – 1999 eiro. Centra darbinieki sievietei bija sastāstījuši, cik labas tās procedūras, bet citās medicīnas iestādēs tie paši pakalpojumi maksā pat uz pusi lētāk…

Ritvars Raits