Ceptuve «Lāči» aicina skolēnus pieteikties «Maizes akadēmijai»

[ A+ ] /[ A- ]

Jau trešo gadu norisināsies SIA «Lāči» rīkotais pasākums skolēniem «Maizes akadēmija». Konkurss dod iespēju skolēniem uzzināt maizes cepšanas tradīcijas, kā arī izprast īstas rudzu maizes nozīmi ikdienas uzturā. Pieteikties konkursam var līdz 31. janvārim.

Konkurss norisināsies no 1. februāra līdz 22. martam. Uzvarētāju sveikšana notiks 30. martā «Lāčos» (Babītes novadā). Klasēm, kas startēs konkursā, būs jāpiedalās trīs kārtās: jāsagatavo mājas darbs, jāapmeklē «Lāču» maizes ceptuve un jācep kopīgs maizes klaips, kā arī jāiegūst zināšanas teorētiskajās apmācībās, pēc kurām jāatbild uz jautājumiem par maizi, maizes vēsturi, uzturvērtību. Dalībnieki tiks vērtēti trīs grupās: 1.–5. klase, 6.–9. klase un speciālās internātskolas.

2010. gadā «Maizes akadēmijā» piedalījās 50 klases no 24 Latvijas skolām.

Konkursa atbalstītāji «Oranžs» visiem uzvarētājiem dāvinās astoņu stundu garu klases saliedēšanās pasākumu, savukārt Latvijas Kara muzejs visiem otro vietu ieguvējiem – ekskursiju. Visu pirmo trīs vietu ieguvējus sagaida arī gardas balvas no «Lāčiem».

Klases tiek aicinātas sūtīt savu pieteikuma anketu ar norādi «Maizes akadēmijai» līdz 31. janvārim uz elektroniskā pasta adresi maize@laci.lv vai pa faksu 67708666. Konkursa anketu elektroniskā formātā un nolikumu var atrast www.laci.lv sadaļā «Izklaide Lāčos».