CSDD rīko jaunu kampaņu: «Izkāp no telefona!»

[ A+ ] /[ A- ]

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju organizē jaunu satiksmes drošības kampaņu «Izkāp no telefona!», informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa. Kampaņu atbalsta apdrošināšanas sabiedrība «Balta», kā arī Latvijā lielākais degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums «Circle K».

Kā noskaidrots pētījuma rezultātā, vairāk nekā 70% autovadītāju ikdienā pie stūres lieto mobilos telefonus, vienlaikus apzinoties to kā nopietnu problēmu. Satiksmes dalībnieku novērojumi liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā mobilo ierīču lietošana pie stūres arvien pieaug, radot nepieciešamību šo problēmu aktualizēt plašākā sabiedrībā, veidojot sociālas kampaņas un pastiprinot kontroli uz ceļiem. Tādējādi, lai pievērstu mobilā telefona «nozombēto» autovadītāju uzmanību un mainītu to paradumus, CSDD šomēnes uzsāka satiksmes drošības kampaņu «Izkāp no telefona!».

CSDD un tirgus un sociālo pētījumu aģentūras «Latvijas Fakti» veiktais pētījums liecina, ka par iedarbīgākajiem risinājumiem mainīt ieradumus un nelietot mobilo telefonu pie stūres tiek atzīta pastiprināta kontrole uz ceļiem (34%), negatīva paša vai citu pieredze (34%), sodu palielināšana (27%) un tehnoloģiju, kas bloķē mobilā telefona lietošanu braukšanas laikā, ieviešana (23%).

Risinot samilzušo mobilo telefonu lietošanas pie stūres problēmu, Valsts policija šobrīd īsteno autovadītāju kontroles papildu aktivitātes. Drīzumā uz valsts ceļiem darbu sāks netrafarētas policijas automašīnas, kas būs aprīkotas ar 360 grādu kamerām. Ja kādā no tuvumā esošajām automašīnām vadītājs lietos tālruni, tad sānos ierīkotās kameras konstatēs šo pārkāpumu, un automašīnas īpašniekam vēlāk tiks atsūtīts paziņojums par piespriesto sodu. Turklāt sods par telefona lietošanu pie stūres šogad ticis palielināts līdz 25-100 eiro. Tas gan joprojām ir būtiski mazāks nekā citās Eiropas valstīs, jo, piemēram, Spānijā, Dānijā, Somijā un Lielbritānijā sods par šādu pārkāpumu ir ap 200 eiro, bet Nīderlandē pat 420 eiro. Kampaņas «Izkāp no telefona!» laikā policija veiks pastiprinātu kontroli uz Latvijas ceļiem, bet tiem, kuri lietos mobilos telefonus pie stūres, atbilstoši tiks piemērots sods.

Agate Gavare