Deju solī sacenšas atšķirīgu paaudžu starpnovadu deju kolektīvi

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres Kultūras centrā uz Ogres apriņķa deju skati pulcējās Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novada deju kolektīvi – kopā 24 pretendenti uz visaugstākajām pakāpēm.

Dalībnieki tika vērtēti trīs grupās – senioru, jauniešu un vidējās paaudzes kolektīvi – dejas un dzejas mūzas Terpsihoras cienītāji. Skatē sevi pierādīja seši senioru deju kolektīvi, 12 vidējās paaudzes deju kolektīvi un seši jauniešu deju kolektīvi.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs bija horeogrāfs, Vislatvijas deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš; soģu vienībā darbojās horeogrāfe, Saldus deju apriņķa virsvadītāja Santa Laurinoviča un senioru deju svētku virsvadītāja Aija Āre.

 

Senioru deju kolektīvu skates rezultāti

Augstāko pakāpi ieguva Ogres Kultūras centra SDK «Ogrēnietis» (vadītāja Ināra Driksna) – 48,6 punkti; SDK «Ķegums» (Juris Driksna) – 48,5 p.; Suntažu pagasta SDK «Suncele» (Aiga Jermaka) – 46 p..

I pakāpi nopelnīja Ķeipenes pagasta SDK «Veldze» (Inese Daugaviete) – 43,8 p.; Meņģeles pagasta SDK «Sumulda» (Ilze Jankuna) – 43,7 p.; Lēdmanes pagasta SDK «Lēdmane» (Maruta Viduce-Ševele) – 43,5 p..

 

Jauniešu deju kolektīvu skates rezultāti

I pakāpi ieguva Jumpravas pagasta JDK «Jumpraviņa» (Aija Ērgle) – 49,3 p.; Ikšķiles JDK «Spole» (Gundega Spūle) – 47,7 p.; Suntažu pagasta JDK «Spāre» (Aiga Jermaka) – 47,3 p.; Ogresgala pagasta JDK «Ābeļzieds» (Egita Tontegode) – 46,8 p.; Lauberes pagasta JDK «Spiets» (Ingrīda Eglīte ) – 46,5 p.

II pakāpe – Madlienas pagasta JDK «Daina» (Ervīns Kaužens) – 43,3 p.

 

Vidējās paaudzes deju kolektīvu skates rezultāti

Augstāko pakāpi nopelnīja kultūras nama «Lielvārde» VPDK «Vēji» (Iluta Mistre) – 58,3 p.; Ogres kultūras centra VPDK «Raksti» (Edgars Tabors) – 56,5 p.; Jumpravas pagasta VPDK «Saime» (Aija Ērgle) – 56,2 p.; Suntažu pagasta VPDK «Sunta» (Skaidrīte Andževa) – 53,7 p..

I pakāpi ieguva  kultūras nama «Lielvārde» VPDK «Lāčplēsis» (Andris Koknevičs) – 54 p.; Ķeguma tautas nama VPDK «Kadiķis» (Eva Pedāja) – 53,7 p.; Birzgales pagasta VPDK «Dejotprieks» (Mārīte Petrovska) – 44,1 p.; Ķeipenes pagasta VPDK «Dandzis» (Aiga Jermaka) – 42,8 p.;  Lauberes pagasta VPDK «Lustīgais» (Ervīns Kaužens) – 40,6 p.; Taurupes pagasta VPDK «Degsme» (Daiga Rosicka) – 40,5 p.

II pakāpe – Ikšķiles tautas nama VPDK «Pavards» (Ilvija Strepmane) – 38,3 p.; Ogres Kultūras centra VPDK «Aija» (Aija Zepa) – 36,6 p..

Uldis Prancāns