Dubkalnu ūdenskrātuvē ideāli tīrs ūdens

[ A+ ] /[ A- ]

Veselības inspekcija informē, ka šosezon jau otro reizi veiktas ūdens analīzes visās Ikšķiles novada neoficiālajās peldvietās. Peldēties atļauts tajās visās, bet īpaši pārsteigusi Dubkalnu ūdenskrātuve, kurā pagājušajā nedēļā nav atrasta neviena (!) no baktērijām, pēc kuru klātbūtnes nosaka ūdens kvalitāti.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 6.jūlija noteikumiem Nr.608, peldvietu ūdens kvalitāte iekšzemes ūdeņos tiek noteikta, konstatējot divu veidu mikroorganismu – zarnu enterokoku un escherichia coli (baktērija, kas parasti atrodama siltasiņu dzīvnieku zarnu traktā) klātbūtni peldvietu ūdenī. Tiek noteikts koloniju veidojošo vienību (KVV) skaits uz 100 mililitriem ūdens. Izcilas kvalitātes ūdenī peldvietā escherichia daudzums nepārsniedz 500 KVV uz 100 mililitriem, bet zarnu enterokoku daudzums – 200 KVV uz 100 mililitriem.

Dubkalnu ūdenskrātuvē abi šie rādītāji ir 0/0, Mazās Juglas upē, Tīnūžos – 45/140, Selēku ezerā – 8/0, Daugavas pludmalē, Ikšķilē – 23/10.

Par Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada neoficiālo peldvietu ūdens tīrību jaunu datu šobrīd nav. Tas nozīmē, ka peldēties var tajās visās, bet nav ieteicams to darīt peldvietā, kas atrodas Pārogrē – iepretī J.Alunāna ielai, kur pēdējie analīžu rezultāti bija 57/410.

Ritvars Raits