Dzērāji ieradumus nemaina

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka aizvadītās nedēļas nogalē likumsargi par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu, sastādījuši 12 administratīvo pārkāpumu protokolus, turklāt iereibušās personas kļūst aizvien agresīvākas un dažs pat policijas klātbūtnē nekautrējas nokārtot dabiskās vajadzības.

Aizvadītajā sestdienā, 22.maijā, pulksten 21.35 likumsargi saņēma izsaukumus uz skvēru Ogrē, Bērzu alejā 2, kur ālējas iereibušu jauniešu grupa. Ierodoties minētajā adresē, policisti jauniešus nesastapa, taču, kā šādos gadījumos ierasts, veica tuvākās apkārtnes apsekošanu un skandālistus pamanīja aiz kultūras nama.

Agresivitāti izrāda arī pēc aizturēšanas

Nemiera cēlāji lietoja alkoholiskos dzērienus un, ieraudzījuši likumsargus, metās bēgt skvēra virzienā. Policistiem izdevās aizturēt trīs jauniešus. Viens no viņiem, kuram konstatēja vairāk kā trīs promiles stipru alkohola reibumu, tiktāl bija nodzēris prātu, ka bēgšanas laikā apstājās, lai uz kultūras nama kāpnēm nokārtotu dabiskās vajadzības…

Divi no aizturētajiem dzimuši 1986.gadā, viens 1981.gadā. Visi ir ogrēnieši. Čurātājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu. Otram puisim protokols sastādīts par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, bet trešajam par šo pašu pārkāpumu, kas izdarīts atkārtoti gada laikā. Abiem jauniešiem konstatēts aptuveni divu promiļu stiprs alkohola reibums.

Jāpiebilst, minētā trijotne pat pēc aizturēšanas turpināja uzvesties bravurīgi un lamājās necenzētiem vārdiem. Viņu savaldīšanai likumsargiem nācās pielietot fizisko spēku un speciālos līdzekļus.

Nolemj pagulēt uz gājēju celiņa

Ne mazākas galvassāpes policistiem sagādāja arī kāda dāma, kura 21.maijā pulksten 11 bija nolēmusi pagulēt uz gājēju ceļa Ogrē, Tirgoņu ielā. Kad «sagurušo», 1963.gadā dzimušo sievieti apskatīja mediķi un deva akceptu viņas ievietošanai atskurbšanas telpās, dzērājā modās cīņas spars, un, pat nogādāta policijā, viņa turpināja ārdīties un lamāties necenzētiem vārdiem. Sievietei konstatēts 1,5 promiles stiprs reibums. Par analogu pārkāpumu viņa bijusi sodīta jau 2007.gadā, bet acīm redzot tas ieradumus nav licis mainīt…

Pateicības vietā dauza policijas auto durvis

Tikpat agresīvi noskaņots bija arī kāds cits atskurbšanas telpas klients, kuru policija 21.maijā pulksten 10.06 aizturēja Ogrē, Zilokalnu prospektā. Sākotnēji likumsargi saņēma informāciju, ka uz ielas guļ vīrietis. Ierodoties policijai, kungs jau nedaudz bija atžirdzis un streipuļoja prom. Vīrietim asiņoja roka, un kāds garāmgājējs zināja stāstīt, ka viņš izsitis daudzdzīvokļu nama ieejas durvju stiklu. Likumsargi dzērāju nogādāja pie mediķiem, bet tā vietā, lai izjustu pateicību, kungs lamājās necenzētiem vārdiem un dauzīja policijas auto durvis. Dzērājs nerimās arī slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Arī pret viņu nācās pielietot speciālo līdzekli – rokudzelžus un pēc palīdzības saņemšanas ievietot atskurbšanas telpās. Vīrietim, kuram konstatēts aptuveni trīs promiles stiprs alkohola reibums, būs jāatbild gan par sīko huligānismu, gan pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.