Ierīkotas papildu telpas īslaicīgās uzturēšanās patversmē

[ A+ ] /[ A- ]

Pagājušā gada ziemā pieauga pieprasījums pēc vietām īslaicīgās uzturēšanās patversmē, tāpēc pašvaldība patversmē ierīkojusi papildu telpas.

Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks Raimonds Javoišs informē, ka novadā nav sarucis iedzīvotāju bez noteiktas dzīvesvietas skaits. Šie cilvēki visbiežāk nakšņo daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās, tā radot neērtības citiem iedzīvotājiem. Līdz šim Mālkalnes prospektā 30, 3. stāvā, īslaicīgās uzturēšanās patversmes vajadzībām bija ierīkotas divas telpas, kur varēja uzturēties četras sievietes un četri vīrieši.

«Pagājušajā ziemā aukstajā laikā pieprasījums pēc vietas patversmē pieauga, visus cilvēkus nebija kur izmitināt. Dažkārt bijām spiesti Mālkalnes 30 esošās dzīvojamās telpas uz laiku ierīkot patversmes vajadzībām, nosakot tām patversmes statusu,» skaidro R. Javoišs.

Lai rastu risinājumu, 2010. gada pašvaldības budžetā atvēlēti papildu līdzekļi, lai īslaicīgās uzturēšanās patversmes vajadzībām Mālkalnes prospektā 30, 2. stāvā, ierīkotu vēl trīs istabas. «Izmantojām situāciju, kad Mālkalnes 30 otrajā stāvā divi veikali lauza nomas līgumu ar p/a «Mālkalne», un šīs telpas pārbūvējām un aprīkojām patversmes vajadzībām,» informē R. Javoišs.

Aprīkota viena astoņvietīga un divas četrvietīgas telpas, ir dušas un tualetes. Istabiņā ir aizkari, galds, tējkanna un elektriskā plīts ēdiena sasildīšanai, krēsli un gultas.

«Īslaicīgās uzturēšanās patversme izveidota ar mērķi palīdzēt cilvēkiem, kuri uz laiku nonākuši neapskaužamā situācijā – bez mājām, tomēr visbiežāk to izmanto cilvēki, kuri ilgstoši ir bez darba un te uzturas ilgstoši,» zina teikt priekšsēdētāja padomnieks.

Patversmē var uzturēties laikā no pulksten 20 līdz pulksten 8 vienu mēnesi, pēc tam pēc vajadzības atļauju pagarinot. Šobrīd periodiski patversmē uzturas 11 vīrieši un viena sieviete. Kārtību patversmē uzrauga pašvaldības policijas policists – patversmē netiek ielaisti cilvēki alkohola reibumā. Jaunās telpas izmantošanai tiks atklātas tuvākajā laikā.