Ikšķiles «Zaļās salas» joprojām «apsēduši» kukaiņi

[ A+ ] /[ A- ]

Ciematu «Zaļās salas», kas atrodas Ikšķilē, Daugavmalā, apsēduši visdažādākie kukaiņi. Te var aplūkot arī citus metālmākslinieku darbus.

Ikšķiles savrupmāju ciematā «Zaļās salas» var sastapt milzu izmēra skudras, spāres un citus kukaiņus, taču jābaidās nav – visi šie insekti ir gluži nekaitīgi, jo darināti no metāla un izstādīti 2.Vides mākslas festivāla ietvaros.

Ikšķiles 825 gadu jubilejas svinību laikā un vēl pirms tam iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt ne vien plašu svētku programmu, bet arī skatīt vairākas izstādes, kas tapušas 2.Vides mākslas festivāla ietvaros. Vienu no tām – ārtelpas mākslas darbu izstādi –joprojām var apskatīt savrupmāju ciematā «Zaļās salas». Biedrības «Zaļās salas» sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Grabovska informē, ka iekštelpu izstādes savu darbu ir beigušas, demontēts arī saules pulkstenis, taču vēl līdz 1.septembrim ir iespēja aplūkot «Zaļajās salās» izvietotos metālmākslinieku darbus un instalācijas. «Zaļās salas» joprojām «apsēduši» visdažādākie kukaiņi, par kuriem vislielākais prieks ir tieši mazajiem izstādes apmeklētājiem. Šos radījumus var ne vien apskatīt, bet arī aptaustīt vai gluži vienkārši nobildēt, tāpēc, dodoties cauri Ikšķilei, noteikti atvēliet mirkli arī ekspozīcijas aplūkošanai, kas ir bez maksas. Pērn Vides mākslas festivāla izstādes apmeklēja vairāk kā 5000 interesentu.

Vides mākslas festivāla idejas autori ir biedrība «Zaļās salas», kuri to jau otro gadu rīko sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību un citām mākslas institūcijām un mākslas izglītības iestādēm.

Dzintras Dzenes foto