Ikšķilē 20 donoru, cik būs Ķegumā?

[ A+ ] /[ A- ]

Izteikti vasarīgais laiks negatīvi iespaido asinsdonoru aktivitāti – 2.augustā Ikšķilē donoru dienā asinis ziedojuši tikai 20 cilvēki. 20.augustā tāds pats pasākums paredzēts Ķegumā – vai ķegumiešiem izdosies pārspēt ikšķiliešus?

Kā informē Valsts asinsdonoru centra (VADC) izbraukumu organizatore Sabīna Teicāne, Ikšķilē ar vēlmi ziedot asinis donoru dienas pasākumu apmeklēja 26 cilvēki, tās tika pieņemtas no 20 donoriem. S.Teicāne atzina, ka VADC darbiniekiem vasara vienmēr bijusi vissmagākais gadalaiks, jo daudzi donori izmanto atvaļinājumu laiku, lai izbrauktu no valsts, arī pēc atgriešanās no ārzemju ceļojuma ne vienmēr uzreiz drīkst nodot asinis – jāņem vērā, kuras valstis tieši apmeklētas, jo vairākās no tām pastāv paaugstināts risks saslimt ar kādu no infekcijas slimībām. Protams, ir arī citi iemesli, kuru dēļ vasaras mēnešos asinsdonori nav tik aktīvi kā ierasts.

Šomēnes mūspusē paredzēta vēl viena asinsdonoru diena – 20.augustā no pulksten 10.00 līdz 13.00 asins ziedotāji būs gaidīti Ķeguma dienas centrā (Liepu alejā 1b). Šobrīd īpaši vajadzīgi donori ar asinsgrupu 0-, 0+, A+ un A–.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram jābūt virs 50 kilogramiem. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā.

Vairāk informācijas par asins ziedošanu pieejams, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003, kā arī VADC mājaslapā www.donors.lv.

Ritvars Raits