Ikšķilē notiks «Prāta spēles: Simtgades kauss» atlases posms

[ A+ ] /[ A- ]

8.septembrī pulksten 12.00 Ikšķiles tautas namā norisināsies izklaidējošās komandu erudīcijas spēles «Prāta spēles: Simtgades kauss» atlases posms, ziņo Ikšķiles novada pašvaldība. Spēles devīze: «Izzini Latviju!».

«Prāta spēles: Simtgades kauss» ir dāvana Latvijai 100 gadu svinībās, kas aicina piedalīties, pārbaudīt sevi un uzzināt ko jaunu par Latviju. Turnīrs norisinās visa gada garumā ar 25 spēles posmiem visā Latvijā: Latgalē, Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā. Atlases spēles notiks Cēsīs, Gulbenē, Ikšķilē, Valmierā, Carnikavā, Balvos, Daugavpilī, Ludzā, Rēzeknē, Līvānos, Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā, Talsos, Saldū, Jelgavā, Bauskā, Olainē, Jēkabpilī, Lapmežciemā, Rīgā, Salaspilī un Mārupē. Šo spēļu labākās komandas vispirms tiksies reģiona pusfinālos un tad lielajā finālā, kas notiks Rīgā, cīnīsies par unikāla dizaina «Simtgades kausu».

Spēlē var piedalīties ikviens, nav noteikts vecuma ierobežojums, un dalība pasākumā ir bez maksas. Spēļu sērija veltīta tikai jautājumiem, kas saistīti ar Latviju, tās vēsturi un kultūru, un pasākuma mērķis ir kopējas svētku sajūtas veidošana, nedaudz citādi svinot Latvijas simtgadi. Tā kā «Prāta spēles: Simtgades kauss» posmi notiks 25 pilsētās visos Latvijas reģionos, atlases spēlēs īpaši aicināti piedalīties vietējie iedzīvotāji, jo jautājumi būs arī par attiecīgās pilsētas un novada vēsturi, tā kā erudīts var būt ikviens! Pozitīvas emocijas, jaunas zināšanas un pārsteiguma balvas.

«Prāta spēles» ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas — galvenais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks. Komandās, kuru nosaukumu izvēlas paši dalībnieki, aicinātas apvienoties ģimenes, darba kolektīvi, draugi vai kaimiņi — šī ir spēle visiem, lai stiprinātu latviskās piederības sajūtu.

Plašāku informāciju par spēles noteikumiem, norises vietām un pieteikšanās iespējām meklējiet spēles mājas lapā internetā lv100.prataspeles.lv.

Agate Gavare