Ikšķiles novada iedzīvotāji apmeklē Rīgas pili

[ A+ ] /[ A- ]

Vakar, 17.oktobrī (pēc laikraksta nodošanas tipogrāfijā), Rīgas pilī notika Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Andra Teikmaņa tikšanās ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem.

«OVV» jau informēja, ka Valsts prezidentam Egilam Levitam tika iesniegta vēstule ar 1910 Ikšķiles novada iedzīvotāju parakstiem, kuru nodoms bija personīgi tikties ar Valsts augstāko amatpersonu, lai klātienē skaidrotu savu nostāju pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu. Ikšķiles novada iedzīvotāji vēstulē lūdz Valsts prezidentu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu. Iedzīvotāji pauž viedokli, ka termiņi reformas realizācijai ir noteikti nepārdomāti, jo šobrīd ir sagatavota tikai jauna karte ar mainītām robežām, nevis rūpīgi izvērtēts teritorijai atbilstošs un noteiktā laikā īstenojams attīstības risinājums.

Ikšķiles novada iedzīvotājus šajā tikšanās reizē pārstāvēja uzņēmēji Kārlis Šenhofs, kurš bija vēstules Valsts prezidentam iniciators, Uģis Pauriņš un Toms Āboltiņš, kultūras darbinieki Artis Ērglis un Valdis Villerušs, rakstniece Nora Ikstena, jauniešu pārstāve Undīne Marta Zirne un pašvaldības pārstāvis – Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.