Ikšķiles novadā jauns mājdzīvnieku reģistrs

[ A+ ] /[ A- ]

1.augustā Ikšķiles novadā stājās spēkā jauni saistošie noteikumi par mājas (istabas) dzīvnieku jaunu reģistrēšanu un uzskaiti, informē pašvaldība. Mājdzīvnieku īpašniekiem tagad ir iespēja savu mīluli reģistrēt jaunā pašvaldības reģistrā.

Ikšķiles novada pašvaldība aicina mājdzīvnieku īpašniekus reģistrēt savus dzīvniekus pašvaldības dzīvnieku uzskaites reģistrā, darbība ir bezmaksas, kā reģistrācijas fakta apliecinājums tiks izsniegts mājdzīvnieka identifikācijas žetons. Žetoni pieejami trijos dažādos izmēros. Uz tiem norādīts administratīvās teritorijas nosaukums – «Ikšķiles novads» , dzīvnieka reģistrācijas numurs un pašvaldības policijas tālruņa numurs (67937102). Ja dzīvnieks tiks reģistrēts pašvaldības dzīvnieku uzskaites reģistrā, ikgadējā suņa turēšanas nodeva nav jāmaksā. Dzīvnieku reģistrēšana pašvaldības reģistrā un iepriekš izsniegtā dzīvnieka identifikācijas žetona maiņa tiek veikta Ikšķiles novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās Ikšķiles novada pašvaldībā, Klientu apkalpošanas centrā Ikšķilē un Klientu apkalpošanas centrā Tīnūžos, «Kraujās».

Mājdzīvnieka reģistrēšana pašvaldības reģistrā nodrošinās ātrāku saziņu un sadarbību ar iedzīvotājiem, risinot ar dzīvnieku turēšanu saistītās situācijas. Reģistra dati būs pieejami arī pašvaldības policijai, līdz ar to mājdzīvnieka pazušanas vai gluži pretēji – atrašanas gadījumos ziņu un informācijas apmaiņa noritēs operatīvāk un drošāk.

Agate Gavare