Ikšķiles novada pašvaldība cīnās par vietu labāko trijniekā

[ A+ ] /[ A- ]

Turpinās konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība». Iedzīvotāji aicināti līdz 17.oktobrim par savai ģimenei draudzīgāko pašvaldību nobalsot interneta vietnē www.vietagimenei.lv. No mūsu novadiem šobrīd vislabāk veicas Ikšķiles novada pašvaldībai, kas 89 pašvaldību konkurencē vakar ieņēma augsto trešo vietu.

Konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» mērķis ir vērtēt Latvijas pašvaldības, nosakot labākās, kuras nodrošina lielāko atbalstu, kā arī daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem. Piedalīties bija aicinātas visas 119 Latvijas pašvaldības, saņemot individuālu uzaicinājumu, konkursa nolikumu un pieeju vietnei, kurā jāievada nepieciešamā informācija. Pašvaldības sacenšas trijās kategorijās – deviņas republikas pilsētu pašvaldības, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldība un 89 pārējās novadu pašvaldības. No 3.septembra līdz 17.oktobrim notiek iedzīvotāju balsojums. Otrajai kārtai tiks virzītas trīs pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā grupā. Novembrī vērtēšanas komisija šīs pašvaldības apmeklēs klātienē. Konkursa noslēgums paredzēts 12.decembrī.

Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 109 000 eiro. Katras grupas uzvarētājs saņems naudas balvu vismaz 15 000 eiro apmērā, bet ģimenei draudzīgākā pašvaldība nacionālajā mērogā – naudas balvu vismaz 30 000 eiro apmērā. Piešķirtās balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Tāpat komisija lems arī par papildu nominācijām kopumā 34 000 eiro apmērā.

Iedzīvotāji aicināti izteikt viedokļus, lai pašvaldību padarītu ģimenēm draudzīgāku. Pašvaldība, kuras iedzīvotāji balsošanas aptaujā aktīvi sniegs priekšlikumus, varēs iegūt konkursa lieldrauga SIA «Jūrmalas Mežaparki» specbalvu 3000 eiro vērtībā rotaļu laukuma elementa iegādei.

Ritvars Raits