Ikšķiles tautas namā notiks Prāta spēles

[ A+ ] /[ A- ]

Biedrība «Prāta spēles», kuras mērķis ir attīstīt prāta spēļu tradīcijas visā Latvijā, dodot iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam iesaistīties šajā kustībā, arī šogad aicina interesentus pieteikties dalībai izklaidējošā erudīcijas turnīrā «Prāta spēles – Latvijas kauss 2019». Viena tāda spēle paredzēta arī Ikšķilē, 21.martā pulksten 18.30 tā notiks Ikšķiles tautas namā.

Kā informē biedrība, spēles notiks visā Latvijā – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē. Kopumā šobrīd ieplānotas vairāk nekā 30 spēles dažādās Latvijas pilsētās. Dalība turnīrā ir bez maksas, bet, lai pieteiktos, ir nepieciešams noorganizēt sešu cilvēku komandu un aizpildīt elektronisko pieteikumu mājaslapā: www.prataspeles.lv.

«Prāta spēles ir izklaidējošs pasākums, kas neprasa vēstures profesora cienīgas zināšanas. Vienlaikus mēs arī redzam, ka šādās spēlēs zināšanas noteikti var iegūt, tā pašiem nemanot iekrītot veselīgā azartā,» akcentē prāta spēļu organizators un vadītājs Edijs Začs. Viņaprāt, būtiskākais ir komandas darbs un labi pavadīts laiks. Turnīrs «Latvijas kauss» tiek organizēts, izgaismojot valsts pamatus – novadus un pilsētas ārpus Rīgas. Pērn šādā turnīrā piedalījās vairāk nekā 320 komandu. Starp citu, komanda OIK jeb «Ogres Intelektuāļu klubs», kurā apvienojušies ogrēnieši, ikšķilieši un salaspilieši, kļuva par 2018.gada Latvijas vicečempioni. Katra spēle tiek gatavota īpaši, un jautājumi nevienā pilsētā neatkārtojas. Daļa jautājumu veltīta katram novadam – par tā kultūrvēsturi, radošām personībām, ģeogrāfiju, dabas objektiem. Līdz ar to reģionu pārstāvjiem būs iespēja sacensties zināšanās arī par savu novadu.

Spēles noteikumi paredz, ka pieteikties turnīrā var ikviens interesents, kurš vēlas pārbaudīt savas zināšanas, kā arī uzzināt daudz jauna, vienlaikus laimējot dažādas balvas. Katrā spēļu norises vietā tiks noskaidrotas trīs zinošākās komandas, kuras pēcāk tiksies arī ar citām reģiona labākajām komandām sava posma pusfinālos. Kopumā notiks pieci pusfināli. Savukārt reģionālo turnīru uzvarētāji tiks aicināti piedalīties kausa finālā, kas notiks 2019.gada 9.novembrī.

Ritvars Raits