Ilze Aulmane uzrunā ar vienkāršību, radot gaišuma sajūtu

[ A+ ] /[ A- ]

Māksliniece Ilze Aulmane un viņas darbi.

Kopš pagājušās nedēļas Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) apskatāma mākslinieces Ilzes Aulmanes personālizstāde «Tā vienkārši», kurā redzami viņas pērn un arī šogad tapušie darbi.

Pati māksliniece teic, ka šī izstāde ir stāsts par «lielām lietām» un ceļu, kas ved uz un līdz tām.

«Man ir svarīgi runāt tieši par to, ja arī mana valoda ir bērnišķīga. Pārfrāzējot kādu nelielu Bībeles tekstu un saglabājot tā domu, – ja cilvēks nekļūst savā veidā kā bērns, viņš nespēj satvert šīs «lielās lietas». Tas skar visas dzīves šķautnes, arī manas mākslinieciskās izpausmes, lietojot dažādus stilus, tehnikas, tēmas. Ceļš uz un ar «lielajām lietām» pieprasa naivumu, labā un cēlā nozīmē, piekrišanu riskēt un atteikties no liekā – vienkāršību,» saka māksliniece.

Jautāta, kāpēc izstādei izvēlējusies tieši šos darbus, I.Aulmane atzīst, ka viņa Ogres un Latvijas jubilejas gadā vēlējusies cilvēkiem sniegt pozitīvisma lādiņu. «Man, protams, ir arī nopietnāki, pēc krāsu gammas pelēcīgāki darbi, bet šo izstādi, kas notiek vasarā, vēlējos veidot gaišu un optimistisku, ceru, ka tas arī ir izdevies.

Izstādītajās gleznās paveras Ogres pilsētai raksturīgā daba un jaušama arī kādu tās baudītāju un tik zaļās pilsētas iemītnieku klātbūtne, konteksts. Šie darbi var tikt uztverti vienkārši kā dabas studijas, pasaules un Dieva uztveres studijas un mākslas valodas treniņš – censties pateikt ko labu!» saka autore.

I.Aulmane ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozari un pašlaik strādā Ogres Mākslas skolā. Savu radošumu izpauž, veidojot gan pasūtījuma darbus, gan ļaujoties dažādu materiālu un krāsu valdzinājumam. Studējot dabu, pasaules un Dieva uztveri, top mākslinieces gleznas, kurās skatāmas ainavas, krāšņā ziedu pasaule, cilvēku portreti, rotaļlietas un brīžiem savā vienkāršībā sarežģītās līnijas un punkti.

I.Aulmanes darbu izstādi OVMM telpās var apskatīt līdz 2.septembrim un to patiesi ir vērts apmeklēt, lai gūtu pozitīvisma lādiņu.

Dzintra Dzene

Foto no personiskā arhīva