Kā tikt galā ar tumšajiem lokiem zem acīm

[ A+ ] /[ A- ]

Tumšie loki zem acīm var būt iedzimti, vai arī veidoties ilgstoša miega trūkuma dēļ.

Arī saules spēcīgā iedarbība, ūdens trūkums organismā un nepilnvērtīgs uzturs veicina tumšo loku veidošanos. Tiem var būt arī alerģiska izpausme, visbiežāk no putekļu ērcītēm. Tumšie loki veidojas, arī ādai novecojot, kļūstot plānākai un mazāk elastīgai.

Ir vairāki vienkārši veidi, kā tos samazināt vai novērst pavisam.

* Gurķis – tā sula nomierina ādu un samazina maisiņus zem acīm. Var lietot šķēlītes, samalt putriņā, var izspiest sulu un lietot sulā samērcētus vates pikucīšus. Maskai jāļauj iedarboties vismaz 10 līdz 15 minūtes.

* Kartupelis – līdzīgas īpašības kā gurķim, tādēļ reizi pa reizei to var lietot gurķa vietā.

* Tējas maisiņi – samazina tumšos lokus. Iepriekš tos uzglabā ledusskapī un tad aukstus uzliek uz acīm (tur aptuveni 10 minūtes). Taču, ja aukstums ir nepatīkams, tos var lietot arī siltus. Efektīvākie ir zaļās vai melnās tējas maisiņi, jo šajās tējās kofeīna ir visvairāk. Procedūru var atkārtot bieži (katru reizi lietojot jaunus tējas maisiņus) un, jo biežāk un regulārāk to darīsiet, jo redzamāks būs efekts.

*Mandeļu eļļa – bagātīgi uzklāj zem acīm un ļauj iedarboties vismaz 10 minūtes vai, ja uzklāj pirms gulētiešanas, atstāj visu nakti. Līdzīgs efekts ir sasmalcinātām mandelēm kopā ar pienu.

Izmantotais resurss: www.draugiem.lv domubiedri