Kādi tautas līdzekļi var palīdzēt, ja esam saaukstējušies?

[ A+ ] /[ A- ]

«Tuvojas veselībai nepatīkamais saaukstēšanās laiks. Mediķiem nereti gribas mūs barot ar ķīmiju. Tāpēc jautāju: kādus tautas līdzekļus varam izmantot saaukstēšanās gadījumā?» vaicā mūsu lasītāja Anna K.

Lai atvieglotu saaukstēšanās simptomus, var karsēt kājas, ūdenim pievienojot sinepju un ingvera pulveri vai ārstniecības augu piedevas. Taču kājas nedrīkst karsēt paaugstinātas temperatūras gadījumā! BENU Aptiekas farmaceite Ilze Priedniece saaukstēšanās laikā pēdas iesaka ieziest ar ēteriskās eļļas saturošām ziedēm un uzvilkt siltas zeķes. Ja rodas vēlme izmantot «vecmāmiņas metodi», dzerot siltu pienu ar medu, svarīgi atcerēties par iespējamu piena produktu nepanesamību. Cīņā pret rudens vīrusiem lieti noderēs arī bišu produkti – medus un propoliss. Tāpat, iestājoties rudens sezonai, vēlams bruņoties ar bagātīgu tēju krājumu, kas palīdzēs mazināt saaukstēšanās simptomus.

Lūk, tējas, kas palīdz tikt galā ar saaukstēšanos un klepu.

Pelašķu tēja – palīdz pret iekaisumu, mazina drudzi un temperatūru.

Ceļtekas tēja – veicina atkrēpošanu, labvēlīgi ietekmē gludās muskulatūras tonusu. Tomēr šo tēju nevajadzētu lietot tiem, kam ir gastrīts.

Mārsila tēja – mazina klepu, bronhītu, veicina atkrēpošanu. Darbojas kā antiseptiķis.

Islandes ķērpja tēja – tai ir nepārspējama iedarbība klepus ārstēšanā, piemīt antibakteriālas īpašības.

Aveņu tēja – izmanto gan stiebrus, gan lapas, tai piemīt sviedrējoša, temperatūru pazeminoša un sāpju remdējoša iedarbība.

Liepziedu tēja – sviedrē, mazina drudzi un temperatūru, nomierina. Izmanto kakla sāpju, augšējo elpceļu iekaisumu, bronhīta un klepus ārstēšanai.

Salvijas tēja. Labs līdzeklis sāpoša kakla skalošanai.

Dana Dadze