Katram satiksmes dalībniekam jārūpējas par savu drošību!

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts policija informē, ka Latvijā pašreizējā statistika par situāciju ceļu satiksmē nav iepriecinoša – šogad uz Latvijas ceļiem bojā gājuši jau 133 cilvēki, bet ievainoti 4266. Novembrī vien bojā gājušas 12 personas, no kurām pieci ir gājēji.

Lai arī Valsts policija regulāri atgādina gan autovadītājiem, gan gājējiem un velosipēdistiem, cik svarīgi ir rūpēties par savu drošību, piedaloties ceļu satiksmē, nākas novērot, ka joprojām daudzi satiksmes dalībnieki pieļauj iepriekšējās kļūdas, radot iespējamu apdraudējumu sev un citiem satiksmes dalībniekiem.

Gājēji joprojām ļoti bieži nelieto nedz gaismu atstarojošās vestes, nedz vismaz atstarojošus elementus. Šogad tādiem pārkāpējiem noformēti jau 3634 administratīvā pārkāpuma protokoli par gaismu atstarojošo elementu vai vestes neesamību, pērn šajā pat laika posmā to bija 4086. Tumsā gājējs, kuram nav gaismu atstarojošas vestes, lukturīša vai apģērbā iestrādātu labi saskatāmu gaismas elementu, nav redzams!

Lai gan ceļu satiksmes noteikumos ir minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, diemžēl joprojām cilvēkiem ir priekšstats, ka tas attiecas tikai uz ceļiem, kas atrodas ārpus apdzīvotām vietām. Tomēr mums par savu redzamību jārūpējas visur – gan pilsētvidē, gan laukos! Dažkārt arī uz apgaismota ceļa autovadītājiem ir problemātiski saskatīt tumšās drēbēs tērptus gājējus, bet gaismu atstarojošie elementu vai vestes esamība jau laikus signalizē šoferiem, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs. Policija aicina negaidīt, kad apstādinās ceļu policists, kāds cits uzdāvinās gaismu atstarojošo vesti vai notiks sliktākais – negadījums. Katram ceļu satiksmes dalībniekam jau laikus jāparūpējas par gaismu atstarojošu elementu klātbūtni!

Valsts policija atgādina: piedaloties ceļu satiksmē, tai jāvelta simtprocentīga uzmanība – jebkura autovadītāja, gājēja vai velosipēdista neuzmanība un izklaidība var beigties ar nelaimi. Ikviens ir atbildīgs par savu dzīvību un drošību uz ceļa. Būsim prātīgi ceļu satiksmē!

Agate Gavare