Ķeguma novada svētkos sava Saule un savi sapņi

[ A+ ] /[ A- ]

Jau tradicionāli pirmie mūsu pusē sava novada svētkus svin ķegumieši. Šopavasar Ķeguma novada svētki norisināsies 25. un 26.maijā, to devīze – «Mums sava Saule un savi sapņi».

Lūk, svētku programma!

25.maijs (piektdiena)

«Saules gaisma atspīd debesīs»

Pulksten 18.00 – Svētbrīdis un svētku koncerts Ķeguma evanģēliski luteriskajā baznīcā. Svētbrīdi vadīs Ķeguma evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš. Koncertā piedalīsies Mālpils vokālais ansamblis «BUONA PARTE».

Pulksten 20.00 – Folkloras kopas «Graudi» uguns saules rituāls Ķeguma parkā.

Pulksten 21.00 – nakts orientēšanās sacensības Ķeguma pilsētā «Ķegumam – 25». Starts pie Ķeguma tautas nama. Lūgums iepriekš iepazīties ar noteikumiem.

Novada svētku fotokonkurss «Sapņu mirkļi». Ikviens aicināts tvert svētku mirkļus un iesūtīt labākās fotogrāfijas uz e-pasta adresi kintija.sparane@kegums.lv līdz 26.maija pulksten 16.00.

  1. maijs (sestdiena)

«Piepildi sapņus»

Pulksten 9.00 – Svētku gadatirgus Liepu alejā. Gadatirgum aicināti pieteikties amatnieki, mājražotāji un citi tirgoties gribētāji, iepriekš sazinoties pa tālr. 22010300.

Pulksten 10.00 – Ķeguma novada domes priekšsēdētāja svētku atklāšanas uzruna. Pūtēju orķestra «Birzgale» koncerts (svētku skatuve parkā pie Ķeguma tautas nama).

«Saules spēks»

Pulksten 10.30 – Saules ritmu izdejošana zumbasritmos (Ķeguma dienas centra teritorijā). Zumba ir pasaulē lielu popularitāti iemantojis deju stils, to raksturo enerģiska un dzīvespriecīga mūzika, un nodarbību vadīs tieši tāds pats treneris – enerģisks un pozitīvi noskaņots. Lai zumbotu, iepriekšēja pieredze dejās nav vajadzīga.

Pulksten 10.30 – Saules apli nūjojot (starts pie Ķeguma dienas centra). Trenera Edgara Siliņa vadībā iznūjosim tradicionālo Ķeguma «Saules apli». Dalībniekiem jāierodas ar savām nūjām.

Pulksten 11.00 – «Saules bumba pludmalē». Sacensības pludmales volejbolā (2:2) sieviešu un vīriešu komandām. Lūgums iepriekš iepazīties ar sacensību noteikumiem. Pieteikšanās sacensību dienā pie galvenā tiesneša Edgara Siliņa līdz pulksten 10.50.

«Krāsainie sapņi»

Pulksten 11.00 – Elektrum draudzīgas enerģijas zona maziem un lieliem Ķeguma parkā. Interesenti tiks gaidīti Elektrum teltī, lai kopīgi piedalītos pozitīvas enerģijas radīšanas sacensībās, mērotu spēku, veiklību un izturību, un vienoti vairotu draudzīgu enerģiju. Notiks sacensības bumbas mešanā grozā, vingrošanā ar apli un svara bumbu cilāšanā. Drosmīgākie asāku izjūtu cienītāji varēs apmeklēt mazo kosmosa staciju – orbitronu. Elektrum draudzīgās enerģijas zonā būs iespēja tikties un iztaujāt energoefektivitātes speciālistus.

Pulksten 11.00 – Ķeguma jaundzimušo bērnu sveikšana Ķeguma tautas namā. Starptautiskā Soroptimistu kluba «Ogre-Ķegums» rīkots pasākums, lai sveiktu 2017.gadā Ķeguma pilsētā piedzimušos bērniņus. Ieeja ar ielūgumiem.

Pulksten 12.00 – «Krāsaini sapņi» – Ķeguma novada pašdarbnieku kolektīvu koncerts. (Svētku skatuve).

Pulksten 13.30 – Svētku zupas baudīšana Ķeguma parkā.

Pulksten 14.00 – Dažādas aktivitātes bērniem un jauniešiem. Putu ballīte, sejiņu apgleznošana, hennas zīmējumi, sapņu ķērāju darbnīca (Ķeguma dienas centra teritorija), piepūšamās atrakcijas (Ķeguma parkā).

Viens no Latvijas vadošajiem peintbola parkiem «PIF PAF» piedāvās lāzertagu un citas ar peintbolu saistītās aktivitātes.

«Sapņu cīņa»

Pulksten 16.00 – Ielu vingrotāji (pludmalē). «Street Warriors» šovu grupas uzstāšanās un aktīva skatītāju līdzdalība.

Pulksten 17.00 – Sporta aktivitātes pludmalē. Dažādās spēka un veiklības cīņās tiks noskaidroti spēcīgākie, ātrākie un drosmīgākie Ķeguma novada svētku apmeklētāji.

«Mums sava Saule un savi sapņi»

Pulksten 19.00 –– Svētku lielkoncerts.

Loterijas izloze, loterijas kuponus var atrast «Ķeguma novada ziņu» maija numurā. Kā katru gadu, tiks izlozētas vērtīgas balvas. Biļetenus visas dienas garumā varēs iemest urnā pie svētku skatuves. Balvas saņems tie, kuri būs īstajā laikā un īstajā vietā – svētku koncertā. Nakts orientēšanās sacensību «Ķegumam – 25» un fotokonkursa «Sapņu mirkļi» uzvarētāju apbalvošana.

Pulksten 20.30 – Sapņu programma – Transformeru šovs «Bumblebee transformers» 2,5 metru augstumā izklaidēs ar dūmu šovu, robotizētu runu, gaismas efektiem un neatkārtojamu deju šovu. «FLYTIE» bārmeņu šovs – vieni no Latvijā labākajiem bārmeņiem izklaidēs ar ugunīgu, dinamisku un nepārspējamu bārmeņu šovu. «Santehniķi» – Latvijā vienīgais duets, kas ar muzikālu talantu izklaidē, izpildot dažādu stilu mūziku uz santehnikas caurulēm un ar vienkāršām pludmales čībiņām.

Pulksten 21.30 – plaši pazīstamais šlāgermūzikas un popmūzikas dziesmu izpildītājs Normunds Rutulis ar koncertprogrammu «Man nav žēl».

Pulksten 23.00 – Svētku salūts, bungu performance Reiņa Reķa izpildījumā.

Pulksten 23.30 – Gacho – labākais Latvijas hip hop mākslinieks, kurš pārsteidz savus klausītājus ar interesantiem un enerģiskiem priekšnesumiem.

Pulksten 00.30 – «RR Band» un DJ «Didzis Ko» – atraktīva un enerģiska grupa, kas izpilda populāru dziesmu kaverversijas. Iekustinās dejotgribētājus un aizkustinās mūzikas cienītājus.

Ritvars Raits