Klāt Čeku loterijas pirmā izloze

[ A+ ] /[ A- ]

11.augustā notiks Čeku loterijas pirmā izloze, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID). Iedzīvotāji ļoti aktīvi reģistrējuši savus čekus loterijai – pieteikti teju divi miljoni attaisnojuma čeku.

Izlozes laikā tiks noskaidrots gan tas, kuri Čeku loterijas dalībnieki būs laimējuši naudas balvas, gan arī tas, kuri no viņiem iegūs Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētās papildu balvas. Jūlija izlozei dažādas balvas pieteikuši 14 uzņēmumi, augusta izlozei – 1. Izloze notiks katra mēneša otrajā svētdienā TV 3 raidījumā «SuperBingo».

VID atgādina, ka Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma. Lai piedalītos Čeku loterijā un pretendētu uz dažāda apmēra naudas laimestiem, kā arī uz Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku – dažādu Latvijas uzņēmumu sarūpētajām balvām, tīmekļa vietnē www.cekuloterija.lv jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz 5,0 eiro.

Loterijas uzvarētāji tiks paziņoti TV3 raidījuma «Superbingo» laikā, kā arī loterijas rezultāti tiks publicēti tīmekļvietnē www.cekuloterija.lv un www.latloto.lv. Tāpat mēneša balvu ieguvējiem un gada izlozei izvirzītajiem loterijas dalībniekiem tiks izsūtītas īsziņas uz reģistrācijas brīdī norādīto mobilā tālruņa numuru. Čeku loterijā naudas balvas iedzīvotāji laimēs katru mēnesi. Ikmēneša izlozē viens laimests būs 10 000 eiro vērtībā, trīs laimesti – 5000 eiro vērtībā un piecdesmit laimesti – 100 eiro vērtībā. Gada izlozē lielākais laimests – 20 000 eiro. Būtiski, ka lielāka iespējamība uzvarēt būs, reģistrējot čekus, kas saņemti par dažādiem pakalpojumiem, piemēram, frizētavā vai autoservisā. To sadalījums izlozē būs attiecīgi šāds – 30% preču čeki un 70% pakalpojumu čeki.

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir diezgan izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā. Šo loteriju organizē VID, informatīvi atbalsta VAS «Latvijas Loto».

Agate Gavare