KNAB aicina ziņot par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem

[ A+ ] /[ A- ]

Pēc pāris mēnešiem, 6.oktobrī, notiks 13. Saeimas vēlēšanas, bet priekšvēlēšanu aģitācijas periods jau sācies. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina iedzīvotājus būt aktīviem un nekavēties ziņot par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā ir noteiktas prasības, kas jāievēro, veicot aģitāciju attiecīgajā laika posmā. Šo prasību ievērošanas kontroli savas kompetences ietvaros veic Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPL), Valsts policija, Pašvaldības policija, Drošības policija un KNAB. Līdz šim par iespējamiem pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijas periodā iedzīvotāji KNAB varēja paziņot, nosūtot iesniegumu elektroniskajā pastā (knab@knab.gov.lv) vai izmantojot pasta pakalpojumus (adrese: Citadeles ielā 1, Rīgā, LV1010), kā arī piezvanot uz Ziņojumu centra tālruni 67356161, diennakts uzticības tālruni 80002070, vai ierodoties personīgi. Šajā priekšvēlēšanu periodā KNAB piedāvā iedzīvotājiem vēl vienu, ērtāku un ātrāku, informēšanas kanālu – mobilo lietotni «Ziņo KNAB!»

Mobilā lietotne «Ziņo KNAB!» ir izstrādāta ar mērķi veicināt sabiedrības iesaistīšanos aizdomīgas aģitācijas gadījumu atklāšanā un atvieglot informācijas sniegšanu KNAB. Tā ir izveidota kā ērts palīgs ikvienam sabiedrības loceklim, lai vienkāršā, ātrā un ērtā veidā informētu KNAB par katru iespējamu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu. Lietotne pieejama lejupielādei bez maksas elektronisko ierīču lietotņu veikalos App Store un Google Play.

Agate Gavare