Kredītlīnija vai kredīts internetā – kurš lētāks

[ A+ ] /[ A- ]

krediti_ovv-lvAr katru gadu patērētājiem finanšu pakalpojumu jomā palielinās pieejamo pakalpojumu klāsts. Pēdējo mēnešu laikā aizvien biežāk tiek reklamēta iespēja uzzināt savu personīgo kredītlimitu.

Kredītlīnija privātpersonām tiek piešķirta, pamatojoties uz ienākumu un kredītvēstures izvērtējuma. Atšķirībā no parastiem kredītiem, kredītlīnijas galvenā priekšrocība ir elastīgums. Apstiprinot kredītlīniju uzņēmums klientam vēl neveic naudu pārskaitījumu. Tā vietā patērētājs pats var izņemt nepieciešamos naudas līdzekļus sava individuālā kredītlimita ietvaros. Piemēram, ja noteiktais kredītlimits ir 1000 eur un klients izmanto 300 eur, tad jāmaksā būs tikai par izlietoto naudas summu. Detalizētāka informācija par aizdevuma nosacījumiem tiek atspoguļota līgumā, tādēļ ir ļoti būtiski izlasīt visu līgumu. Ja rodas neskaidri jautājumi, ir vērts veltīt laiku, lai piezvanītu vai vismaz aizrakstītu epastu kredītspeciālistiem.

Jau pieminētais elastīgums ir galvenā kredītlīnijas jeb overdrafta priekšrocība. Ir situācijas, kad ir gaidāmi papildus tēriņi, taču nav skaidrība par to apmēru. Apstākļos, kad ir zināms savs kredītlimits un tas jau ir apstiprināts nerodas bažas par to, kur rast papildus finansējumu. Daudzi Latvijas iedzīvotāji pašiem neapzinoties izmanto jau gadiem. Atšķirībā no nebanku kredītu devējiem, kas kredītlīniju internetā piedāvā nesen, kredītiestādes Latvijā jau gadiem saviem uzticamākajiem klientiem piedāvā kredītkartes. Saņemt kredītkarti ir iespējams, piesakoties savas bankas filiālē vai internetbankā. Līdzīgi kā, piesakoties kredītlīnijai internetā, arī, piesakoties kredītkartei, atbilde nav ilgi jāgaida, jo pieteikuma izvērtēšana noris attālināti. Informācija par nomaksātajiem nodokļiem tiek pārbaudīta VID un VSAA datu bāzēs, kredītvēsture tiek pārbaudīta parādnieku reģistros, bet papildus ienākumu pārbaudi retos gadījumos var veikt, lūdzot klientam atsūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem.

Kā pieejams kredīts internetā

Atšķirībā no kredītlīnijas, kas ir garantija, ka aizdevums pēc klienta pieprasījuma tiks izsniegts vienā vai vairākos maksājumos, kredīti internetā tiek pārskaitīti vienā maksājumā. Aizpildot pieteikuma anketu aizdevumam, atbildi par kredīta pieejamību darba laikā saņemsiet, visticamāk, jau mazāk kā stundas laikā. Neapšaubāmi viens no populārākajiem pakalpojumiem interneta aizdevumu jomā ir sms kredīti. Saprast, kurš ir izdevīgākais sms kredits kredit.lv var jau 1 minūtes laikā. Salīdzinot aizdevējus pēc būtiskākajiem kritērijiem, var redzēt, ka vairumā gadījumu gada procentu likme šiem aizdevumiem ir ļoti līdzīga, taču ir izņēmumi. Izvēloties patērētāja kredītu, uzņēmumā, kas piedāvā akcijas nosacījumus ir iespējams ietaupīt uz komisijas maksas un procentiem. Atlaides ir spēkā, ja aizdevums tiek atgriezts līgumā noteiktā termiņa ietvaros. Kavētājiem ir jārēķinās, ka par katru kavēto dienu var tikt prasīts maksāt soda naudu, kas finanšu pakalpojumu jomā var sasniegt pat vienu procentu dienā.

Pieteikties kredītam internetā, varat aizpildot anketu. Pieteikumā jānorāda dati par sevi, ikmēneša ienākumi un jāveic lietotāja profila apstiprināšana (izmaksā 0,01 eur). Visas pārējās darbības veic kredītspeciālisti, tādēļ atliek vien gaidīt. Atbildi par sms kredīta vai patēriņa aizdevuma pieejamību saņemsiet savā epastā vai mobilajā tālrunī. Ja klientam un aizdevējam ir konts vienā bankā viss process automātiski paātrinās, jo atkrīt nepieciešamība pārskaitīt naudas līdzekļus uz citu banku.

Visiem, kas plāno pārskatāmā nākotnē aizņemties, derētu atcerēties par nepieciešamību rūpīgi izvērtēt savas vajadzības un iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemoties tiek tērēta sveša nauda, bet jāatmaksā būs sava. Nav būtiski, vai izvēlēta kredītlīnija vai sms kredīti, naudas atmaksāšana vienmēr ir nepatīkamāka nekā tērēšana. Aizņemieties atbildīgi.