Kroketa turnīrā Ikšķilē 2. vieta ogrēnietim Valteram Brīkšim

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķilē notikušā kroketa turnīra dalībnieku kopbilde.

30. maijā Ikšķilē, atpūtas kompleksā «Meidrops», norisinājās kārtējais Latvijas kroketa reitinga turnīrs, kurā piedalījās 17 dalībnieki. Par Meidropa kausa ieguvēju kļuva siguldietis ZigmārsValentins, godpilnajā 2. vietā ierindojās Ogres kroketa kluba pārstāvis Valters Brīkšis, bet 3. vietu ieņēma rīdzinieks Gundars Leinarts.

Turnīrs notika golfa kroketa noteikumu versijā ar 90 mm bumbām un 100 mm vārtiņiem. Labākā no daiļā dzimuma pārstāvēm, iegūstot 4. vietu absolūtajā vērtējumā, bija Jolanta Stafecka no Ogres. Sacensību vietā spēlētājiem tika dota arī iespēja izpildīt kvalifikācijas testu sertificēta tiesneša uzraudzībā individuālā reitinga indeksa iegūšanai.

Turnīra laikā laikraksts «Ogres Vēstis Visiem» izmantoja iespēju aprunāties ar vienu no galvenajiem kroketa spēles ieviesējiem un popularizētājiem – Robertu Stafecki, kurš ir arī Latvijas Kroketa federācijas (LKF) prezidents.

R.Stafeckis pastāstīja, ka Ikšķilē notikušās sacensības rīkoja Ogres kroketa klubs. Šis klubs nodibināts pagājušā gada vasarā, lai popularizētu kroketa spēli Latvijā. Pagājušā gada nogalē nodibināta arī Latvijas Kroketa federācija, kurā pašlaik jau ir apvienojušies trīs klubi – Ogres, Siguldas-Līgatnes un Rīgas.

Ir arī Pasaules Kroketa federācija, kurā apvienojušās jau 22 valstu federācijas, regulāri notiek dažādi turnīri – gan čempionāti, gan cita ranga sacensības. Arī Latvijas kroketistu mērķis ir sasniegt tādu meistarības līmeni, lai kādreiz varētu aizbraukt uz kādām starptautiskām sacensībām.

Stafeckis arī atklāja, ka krokets ir ļoti demokrātisks sporta veids, viens no retajiem, kurā nav svarīgs ne spēlētāju vecums, ne dzimums, jo sievietes un vīrieši spēlē kopā. Laukuma izmēri ir apmēram 20×25 m, jābūt gludam zālājam, inventārs – vārtiņi, bumbas un «āmuri» (kroketa nūjas). Spēles laikā jāveic noteikts maršruts, turklāt – ar savām bumbām traucējot pretinieku bumbām. Spēle ir diezgan sarežģīta taktikas un stratēģijas ziņā, kā mēdz teikt – šaha, golfa un biljarda apvienojums.

Ikšķilē notikušais turnīrs jau ir otrais šosezon, pirms divām nedēļām tādas pašas sacensības norisinājās Līgatnē. Jau zināms, ka 11. jūlijā kroketa turnīrs notiks Ogrē. LKF pašlaik aktīvi kontaktējas arī ar citiem viesu namiem, arī Latvijas pilīm un muižām, lai apzinātu vietas, kur vēl tuvākajā laikā varētu rīkot kroketa turnīrus. Iecerēts, ka orientējoši septembra vidū varētu notikt Latvijas kausa finālsacensības.

Vairāk par kroketu iespējams uzzināt interneta mājaslapā www.krokets.lv.

Ritvara Raita foto