Kurp ejam?

[ A+ ] /[ A- ]

Nu mēs redzam un galvenokārt dzirdam, kas izauga no bērniņa pasaules krustceļos zem ratu riteņiem, toreiz, Atmodas sākumā.

Liekas, viņš palicis un izaudzis sabiedrības padibenēs starp narkotikām un alkoholu, bez savas tēvzemes mīlestības izpratnes un jūtām, palicis nepieskatīts, neaprūpēts un nu parādās bravurīgi jaunieši, kas «Jaunajā Vilnī», grupas PeR sastāvā, uzstājīgi brēc: «Atpakaļ PSRS!»

Kas palicis vecajā un vidējā paaudzē šodien? Vien apziņa, ka ieti maldu ceļi. Neatkarīgā valsts pratusi izaudzināt un izlolot vien miljonārus, kuriem pēc definīcijas nav tautības, nav piederības nevienai etniskai grupai, nav arī sirdsapziņas, jo sirds vietā žvadz naudas maks. Taisnība miljonāram Jurim Savickim, mūsu valsts patlaban ir krustcelēs. Savickim, kas ziedojis PLL ievērojamas summas un ir tās sastāvā, šķiet, ka Latvijas īstais ceļš ir tiešām tikai uz Austrumiem, atkal Krievijas paspārnē, jo tad jau nebūšot nekādu bēdu. Un tā žurku bēgšana no grimstošā Latvijas kuģa esot Rietumu draugu inspirēta, lai šeit dzīvotu tikai susuriņi un varētu ierīkot kara bāzes pie Krievijas robežām. Savickis domā, ka mēs jau esam aizmirsuši neskaitāmās krievu kara bāzes un nožogoto jūras robežu, ar zaldātiem pilnos mežus, to apkaunojošo sajūtu, ka tikai dancot un dziedāt vari latviski, bet visas instrukcijas un dokumentācija ir krievu valodā. Laiku, kad katra apkopēja varēja uzbrēkt: «Mēs jums kultūru atnesām!»

Pēc miljonāru apjomīgās kustības, kuru mums cenšas skaidrot kā tautas kustību, skaidri jaušams, ka mūsu miljonāriem sakārojies miljardieru statusa, bet tas iekarojams vien esot lielajos Krievzemes tirgos. Bet varbūt naudas maisos jau caurumi?

Latviešu vēlētājam nav sevi jābiedē, ka krievi nāk. Viņi vienkārši nav nekur aizgājuši, bet tikai savairojušies un sakārojušies izpildīt kaimiņvalstij dotos solījumus. Tie, kas aizvien domā, ka slinkuma, kūtruma vai pārprastas intelektualitātes dēļ varētu neiet vēlēt, lai atjēdzas, jo šoruden, tāpat kā 1940.gadā, izšķirsies Latvijas liktenis. Toreiz lielvaras bija jau izlēmušas, un K.Ulmanis bija marionete, ko raustīt pēc patikas. Šoreiz mums ir cits Ulmanis, bet ar kādām interesēm, ar kādiem centieniem?

Grieķijai draud komunistu vai militāristu apvērsums, jo tauta neprot pati sevi iegrožot. Laikam demokrātijas par daudz un vēlme dzīvot uz citu rēķina nav pārvarama. Latvija savās krustcelēs mīņājas un ir neizlēmīga kā jauna meita, kas klīrējas. Acīmredzot nav pieaugusi vēl un nav cienīga būt brīva un neatkarīga valsts.