Kāzu mielastu nespēj iedomāties bez karbonādes un vārītiem kartupeļiem

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas iedzīvotāji nevienu kāzu galdu nespēj iedomāties bez svētku tortes, – to kā obligātu kāzu galda komponentu atzīmējuši 96% respondentu, 73% aptaujāto uzskata, ka kāzu galds nav iedomājams arī bez karbonādes un vārītiem kartupeļiem, bet vēl tikpat respondentu min augļus, kuriem arī esot jābūt uz katra kāzu galda, liecina veikalu tīkla «Maxima» veiktās aptaujas rezultāti.

Starp TOP pieciem ēdieniem respondenti ierindojuši arī rasolu, par kuru savu balsi atdevuši 55% aptaujas dalībnieku, un pīrāgus, kurus par favorītiem izvirzījuši 40% respondentu.

„Interesanti, ka sautētus jeb «štovētus» kāpostus un skābētus gurķīšus, par kuriem balsojusi trešdaļa aptaujas dalībnieku, apsteiguši tādi ēdieni kā kotletes, siera plate un lasis, bez kuriem 38% aptaujāto iedzīvotāju nespēj iedomāties nevienu kāzu galdu. Šķiet, ka agrāk tik populārie ēdieni, piemēram, pildītas olas vai siļķe kažokā, kā arī otrās dienas zupiņa līdz ar paaudžu maiņu sāk piedzīvot savu norietu, tos kā neiztrūkstošus uz kāzu galda atzīmē mazāk nekā 10% aptaujāto. Tāpat aptaujas dati liecina, ka citkārt tik populārajam šašlikam uz kāzu galda tomēr vietas nav,” norāda «Maxima Latvija» Zīmola un komunikāciju departamenta direktore Viktorija Orlova.

Vairāk nekā puse aptaujāto respondentu uzskata, ka kāzās vislielākā nozīme ir prasmīgiem vedējiem vai vakara vadītājiem. Savukārt 25% aptaujāto ir pārliecināti, ka izdevušos kāzu pamats ir tikai un vienīgi patiesa jaunā pāra savstarpējā mīlestība, 5% respondentu uzskata, ka kāzas būs izdevušās, ja būs labi laika apstākļi, bet katrs desmitais aptaujas dalībnieks norāda, ka viss atkarīgs no viesu noskaņojuma. Aptaujātie uzskata, ka mazāka nozīme kāzās ir galda pārpilnībai, muzikantiem un fotogrāfam.

Kā dārgākā pozīcija kāzu organizēšanas darbos tiek atzīmēta viesu ēdināšana – tā norādījusi trešdaļa aptaujas dalībnieku, kuri bagātīga kāzu galda klāšanai būtu gatavi tērēt visvairāk līdzekļu. Katrs desmitais no kāzu budžeta vislielāko daļu atvēlētu labam vakara vadītājam, bet 6% – apģērbam vai greznai svinību vietai. Turpretī 39% visvairāk līdzekļu atvēlētu medusmēneša ceļojumam, nevis kāzu organizēšanai.

Aptauja tika veikta no 28.jūlija līdz 5.augustam, un tajā piedalījās 1379 respondenti.