Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 10.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ironija cilvēka drauga izpausmē...

 

Ļaužu tūkstošu enerģija oligarhu kapusvētkos Daugavmalā

Andris Upenieks

Tālis Sala (pa kreisi) Aināra Ašaka trompetes smeldzē savu Latvijas glābšanas ideju pacēlis augstu.

Runas gandrīz varēja arī neteikt. Cilvēku nerimtīgā straume vairāk kā stundu plūda pāri Akmens tiltam lielai apņēmības un skaidrības enerģijai. Inteliģenti, intelektuāli, labestīgi un savstarpējas izpratnes apgaroti. Ar apņēmību mainīties uz labu. Sevī un valstī.

 

Suntažnieki savus sveicienus un vēlējumus sūta ar Mazo Juglu

Anna Volkova

Andris Ziemelis (no kreisās) un Anatolijs Caune, kā allaž, ir kopā ar pārējiem suntažniekiem.

Aizvadītās trešdienas vakarā, dziesmām skanot, suntažnieki ar Mazās Juglas ūdeņiem sūtīja ziedu sveicienus AB dambim Rīgā, kur tika svinēti oligarhu kapusvētki.

 

Ogres upē ielaisti 50 tūkstoši strauta foreļu mazuļu

Anna Blaua

Pirmos foreļu mazuļus Ogres upē ielaiž «Skonto Būves» valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Vakar, 9.jūnijā, Lēdmanes pagastā, pie Lobes kroga, Ogres upē tika ielaisti 50 tūkstoši strauta foreļu mazuļu. Līdz jūnija beigām Latvijas upēs tiks ielaisti vēl 200 tūkstoši strauta foreļu mazuļu.

 

Ogres centru atkal priecē puķu piramīdas

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Viena piramīda ir novietota centra skvērā, bet otra – pretim «Policijas akadēmijai».

Šonedēļ Ogres pilsētas centrā, tāpat kā iepriekšējos gados, Ogres novada pašvaldības aģentūras «Mālkalne» darbinieki novietoja puķu piramīdas.

 

Vērienīgi ūdenssaimniecības atjaunošanas darbi Ķeipenē

Andris Upenieks

Vilnim Sirsonim un būvdarbu vadītāja vietniekam Konstantīnam Šubinam ir par ko apspriesties.

Visiem zināma, bet ne vienmēr īsti apjausta mēdz būt sapratne par to, cik svarīga iedzīvotāju apgāde ar ūdeni un ko nozīmē kanalizācijas ūdeņu novadīšanas garantēts nodrošinājums. Bieži vien tikai tad, kad komunikāciju mezgli piesaka negaidītu ķibeli, ienāk prātā, ka nekas nav mūžīgs, kur nu vēl pirms gadu desmitiem rūsēt sākušās caurules…

 

Bērnudārzos aizsargkrēmi nav problēma

Anita Zeiliņa

Bērnu darbošanās un rotaļas arī karstajā laikā nenorimst ne uz mirkli.

Jūnijs karsē pamatīgi. Pārmērīga uzturēšanās saulē draud ar ādas apdegumiem, bet pirmsskolas izglītības iestādēs vairāku stundu spēles svaigā gaisā, arī pastaigas, ir dienas kārtības sastāvdaļa. Aizsargkrēmi ādu pasargātu no saules staru iedarbības, taču, lai būtu efekts, tie uz ādas jāuzsmērē apmēram pusstundu pirms došanās ārā.

 

Ar mani vienmēr notiek labas lietas

Anita Zeiliņa

Tibeta. Ļoti mistiskā vietā – Šang Šung, kur ceļotāji nokļuvuši Dieva rokas vadīti – tā sauktajā Zemes centrā – starp Kailasa kalnu un Šambalu.

Ints Mūrnieks Ogrē, Lielvārdē un Ikšķilē vada nodarbības veselību stiprinošajā vingrošanā. Par veselīgu dzīvesveidu viņš necīnās, bet tā dzīvo. Uzskata, ka fiziskās aktivitātes ir tikpat svarīgas kā miegs, labas domas, labas attiecības vai laba ūdens dzeršana. Apguvis klasisko, ajūrvēdas, maigās bioenerģētikas masāžu. Apgalvo, ka viņu esot grūti nokaitināt. Spēj aizmirst slikto.

 

«Tā ir privilēģija – piedzimt mazajā Latvijā»

Dzintra Mozule

Vija Vētra savā pagājušās vasaras koncertā Rīgā.

Šie vārdi pieder leģendārajai latvietei – dejotājai un horeogrāfei Vijai Vētrai, kura jau 21.vasaru veldzējas un spēkus smeļ savā Dzimtenē. Ja pie tik spēcīgas atziņas nonācis cilvēks, kurš izbraucis vai visu pasauli, jo pabijis piecos kontinentos, tad ir vērts ieklausīties un noticēt!

 

Krauca kolekciju prezentē pasaules mēroga konferencē Varšavā

Dzintra Dzene

A/S «Latvenergo» Enerģētikas muzeja krājumos esošie E.Krauca foto

No 18. līdz 21. maijam Polijas galvaspilsētā Varšavā notika UNESCO programmas «Pasaules atmiņa» 4. starptautiskā konference «Kultūra – atmiņa – identitāte», kurā tika prezentēta arī Eduarda Krauca kolekcija «Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940.»

 

Iededz gaismu!

Andris Upenieks

Vasara būs karsta. Ne vien saule kveldēs, bet arī politiskā spriedze gatava versmainām dienām. Ļaužu prātus mazāk nodarbina, kādus meldiņus atkal uzņems partiju bosi, vairāk uztrauc tas, ko varam un spēsim mēs paši. Jo kārtējā uzķeršanās uz āķiem var dārgi maksāt un saprotams, ka vai nu tagad, vai nekad…

 

Mūsu tiesības – būt Saeimas darba devējiem

Elīna Zelčāne

Saeimas vēlēšanas var salīdzināt ar darba interviju, kurā sabiedrība nonāk darba devēja lomā, vērtē un izvēlas atbilstošākos kandidātus, bet potenciālie deputāti jeb darba ņēmēji cenšas sevi parādīt no labākās puses. Sabiedrības rokās ir salīdzinoši liela vara, taču tikai līdz brīdim, kad deputāti ir saņēmuši savus mandātus, lai ērti iekūņotos siltajos 100 krēslos.

 

Ogrēniešiem septiņas medaļas Latvijas čempionātā

Ritvars Raits

Andris Kivlenieks (juniors) meklē kontrolpunktus Cēsu vecpilsētā.

4. un 5. jūnijā Cēsīs notika Latvijas čempionāts orientēšanās sportā sprintā un garajā distancē. Arī šajās sacensībās neiztika bez orientēšanās kluba «Ogre» pārstāvjiem, turklāt vairāki no viņiem atkal izcīnīja godalgas, vērtīgākā no kurām ir Andra Kivlenieka (juniora) bronzas medaļa elites grupā.

 

K.Rudlapam un P.Ozoliņam atzinība no Jaunatnes basketbola līgas

Ritvars Raits

Atzinības rakstu Kasparam Rudlapam pasniedza Jaunatnes basketbola līgas direktore Anitra Eiklone.

7. jūnijā Latvijas Republikas Saeimā tika sveikti Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas mācībās sekmīgākie spēlētāji, kā arī labākie treneri un tiesneši. Starp pieciem labākajiem jauniešu audzinātājiem bija iekļauts arī Ogres Basketbola skolas treneris Pēteris Ozoliņš, bet starp diviem labākajiem jaunajiem tiesnešiem – ogrēnietis Kaspars Rudlaps.

 

«Zelta sietiņš» slēdzienus vēl nesaņem

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja par salmonelozes epidēmiju Ogres pirmsskolas izglītības iestādē «Zelta sietiņš». Toreiz informējām, ka atbildīgie valsts dienesti savus atzinumus par slimības izcelšanās iemesliem un vietu solīja 7.jūnijā, tomēr pagaidām atliek tikai gaidīt, jo «solīts makā nekrīt».

 

Arī šogad skolēni no maznodrošinātām ģimenēm vasarā varēs strādāt

Dzintra Dzene

Vakar, 9.jūnijā, Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē tika skatīts jautājums par iespēju šā gada vasaras mēnešos, tāpat kā iepriekšējos gados, skolēnus no maznodrošinātām ģimenēm iesaistīt labiekārtošanas darbos Ogres novada pašvaldībā.

 

Apzog elektrosadales skapi

6.jūnijā konstatēts, ka Ikšķilē, Magoņu ielā, uzlaužot elektrosadales skapjus, nozagti 29 automātiskie slēdži. Uzsākts kriminālprocess. Bet 7.jūnijā konstatēts, ka Ikšķilē, Dainu ielā, sabojāts elektrosadales skapis. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Divi mūsu basketbolisti gatavojas pasaules čempionātam

Ritvars Raits

No 30. jūnija līdz 10. jūlijam Latvijā (Rīgā, Liepājā un Valmierā) norisināsies pasaules čempionāts basketbolā U-19 vecuma grupas izlasēm. Latvijas valstsvienības sastāvā šim turnīram gatavojas divi Ogres Basketbola skolas audzēkņi – Sandis Bēts un Renārs Magone.

 

Agris Kazeļņiks sezonu uzsāk labāko pieciniekā

Ritvars Raits

Ogres spēkavīrs Agris Kazeļņiks savu šīgada sezonu atklājis ar divām piektajām vietām Spēkavīru Čempionu līgas sacensībās Serbijā un Dienvidāfrikas Republikā. Jau šīs nedēļas nogalē viņš startēs tāda paša līmeņa stiprinieku sacensībās Tamperē (Somijā).

 

Rudens – ražas laiks

Uldis Liepiņš

Prezidenta ierosinājums atlaist Saeimu radīja iespaidu, ka Latvijas sabiedriski politiskās dzīves spoguļgludajā dīķī iekritis pamatīgs meteorīts un izraisījis kārtīgu cunami, kā sekas varēsim novērtēt tikai pēc krietna laika.

 

Kāpēc esam tur, kur esam

Valija Jonele

Izlasot avīzē interviju ar D.Īvānu «Tautas varai būs spēks, ja rīkosimies», radās pavisam savādas pārdomas. Gan par pašlaik notiekošo, gan par to, kāpēc mēs esam tur, kur esam.

 

Cik karsti drīkst būt darbā

Lolita Lūse, www.lv.lv

Darba devējam ir pienākums nodrošināt darba raksturam un nodarbināto fiziskajai slodzei atbilstošu mikroklimatu – gaisa temperatūru, gaisa relatīvo mitrumu un gaisa kustības ātrumu.