Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 11.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Izmaiņas bezdarbnieku apmācības finansēšanā paredzētas, sākot ar aprīli, pagaidām visi mācās pa vecam.

 

Pērn darbu atraduši gandrīz trīs tūkstoši bezdarbnieku

Dzintra Dzene

NVA Ogres filiāles vadītāju Ilzi Arāju iepriecina tas, ka jau vairākus mēnešus bezdarba līmenis nepieaug, tātad iestājusies zināma stabilizācija.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ogres filiāles apkalpojamajā teritorijā pagājušajā gadā darbā iekārtojušies 2940 bezdarbnieki. Tas nozīmē, ka vidēji mēnesī darbu izdevies atrast 200 cilvēkiem. NVA arī šogad turpina iesāktos un realizē jaunus pasākumus bezdarba mazināšanai.

 

Ogres novada dome iestājas pret elektroenerģijas tarifu celšanu

Dzintra Dzene

Vakar, 10.martā, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs sasauca Ogres novada domes ārkārtas sēdi, lai spriestu par Sabiedrisko pakalpojumu regulatora lēmuma pārsūdzēšanu, kas akceptē «Latvenergo» tarifu paaugstināšanu no šā gada 1.aprīļa.

 

Šobrīd vēl «galus» savelkam kopā

Uldis Prancāns

Ogres novada Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis atzīst, ka ar lielākajiem komunālo maksājumu parādniekiem nāksies tiesāties.

Beidzot esam sagaidījuši pirmo pavasara mēnesi, tomēr ziema atkāpjas negribīgi. Kā aizritējuši sala un sniega mēneši Ķeipenes pagastā? Kādi ir aktuālākie jautājumi, problēmas? Kas iecerēts saimniecībā?

 

Ogres novada skolēnu teātru skate 2011

Uldis Prancāns

Ogres Kultūras centra «Mazā teātra» izrāde «Atmaskot direktori» (pēc Dainas Ozoliņas grāmatas). Pirmā rinda no kreisās – Inese Dzirkale, Jogita Demjāne, Kristīne Kovboviča, Stefānija Toma, Egita Spodra Strode, Megija Marija Liesma, Dace Ādamsone (režisore). Otrā rinda no kreisās – Paula Grauze, Kristofers Krembergs, Kristīne Saliniece (kostīmu māksliniece), Annija Rošāne, Paula Nikola Maširenoka, Katrīna Anna Ozoliņa.

4.martā Ogres novada Kultūras centrā visas dienas garumā risinājās Ogres novada izglītības un kultūras iestāžu bērnu un jauniešu teātru skate «Kustības turpinājums».

 

Varas vaļība top par varas muļķību

Andris Upenieks

Nav runa par pārteikšanos: kam gan negadās. Runa par attiecībām. Ja vara nevēlas attiecības, tā izvēlas kaušanās un atkaušanās ceļu. Kas ir ārkārtīgi bīstams tad, kad nav ko ēst. Ja pacietības vadža krakšķēšana nav dzirdama, tas nenozīmē, ka nekrakšķ…

 

Viena diena latvieša dzīvē

Dzintra Mozule

Nesen internetā uzdūros trāpīgam lasāmgabalam «Viena diena latvieša Jāņa Kalniņa dzīvē».

 

Ikšķiles tramvajs

Gunārs Kušķis

Ikšķilē – Eiropā vienīgais zirgu vilkmes tramvajs.

Vēl 1938. gadā kāds Berlīnes laikraksts esot rakstījis, ka Latvijā, Ikšķilē, esot Eiropā vienīgais zirgu vilkmes tramvajs.

 

Ķeguma dzelzceļa stacija

Gunārs Kušķis

Ir pieņemts, ka Ķeguma dzelzceļa stacija izveidojās sakarā ar Ķeguma hidroelektrostacijas būvi. Minētās stacijas (pieturas punkta) vēsture ir daudz senāka.

 

«Karate SEN-E» kārto eksāmenu un startē sacensībās

Jevgeņijs Ivanovs, kluba «Karate SEN-E» treneris

Ogrēnietis Haralds Upītis (pirmais no kreisās) Madonas turnīrā izcīnīja trīs medaļas – vienu zelta un divas sudraba.

Notikumiem bagāts aizvadītais mēnesis bijis Ogres Bērnu kluba «Karate SEN-E» dalībniekiem, kuri gan kārtoja ikgadējo karatē atestācijas eksāmenu, gan arī piedalījās starptautiskā turnīrā Madonā, no kura atgriezās ar sešām medaļām.

 

Mūsējie Jauju maratonā

Gundars Patmalnieks

Mūsējām dubultuzvara! Augšā Karīna Zilbere, uz otrā pakāpiena Rūta Patmalniece.

Kas ir distanču slēpošana? Varbūt brīvā laika pavadīšana vai izklaide? Tak pie televizora pavadīt laiku vai spēlēt bumbu siltā sporta zālē noteikti šķiet pievilcīgāk, nekā nopūlēt sevi piesnigušā mežā. Varbūt slēpošana ir aktīvā atpūta? Ja runājam par patērētāju sabiedrībā populāro kalnu slēpošanu, tad tai aktīvā atpūta skaitās pa nogreiderētu lēzenu nogāzi bremzējot nošļūkt. Tikai tam nav nekāda sakara ar traukšanos no mežaina kalna, kad pēc tam nākamajā kalnā jātiek augšā, bet priekšā vēl daudzi kilometri…

 

Minihokejā uzvar «Andža», HK «Lāčplēsis» un «Ja gribam, tad varam»

Ritvars Raits

HK «Lāčplēsis» cīnās ar «Ja gribam, tad varam».

Februāra pēdējā svētdienā ledus laukumā pie Lielvārdes novada Sporta centra norisinājās nu jau tradicionālais turnīrs minihokejā «Lielvārdes novada kauss 2011». Kopumā turnīrā piedalījās deviņas komandas, bet uzvaras laurus plūca «Andža», aiz sevis atstājot HK «Lāčplēsis» un «Ja gribam, tad varam».

 

Likums jāpilda visiem

No redakcijas. «OVV» rīcībā nonākusi Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas vēstule, kas adresēta Ogres novada būvinspektoram Egilam Vilnītim, Ogres novada domei un biedrībai «Lauberiete» (zināšanai). Tās juridiskais un saturiskais pamatojums kopumā ir tik skaidrs un nepārprotams, ka redakcija neredz nedz vajadzību, nedz iespēju šo valstisko dokumentu interpretēt.

 

Pensiju sistēma ir stabila

Jana Muižniece, Labklājības ministrijas Sociālā apdrošināšanas departamenta direktore

Pēdējo dienu laikā ir izskanējis finansistu viedoklis, ka Latvijas pensiju sistēma bankrotē, par pensiju sistēmas ilgtspēju vai nespēju un citi līdzīgi apgalvojumi bez pamatojuma un atbildības par sacīto.

 

Vidējā maksa par apkuri februārī Ogrē paaugstinājusies

Vidējā apkures maksa Ogres pilsētā februārī, salīdzinot ar janvāri, palielinājusies – 87 santīmi par 1 kvm, informē pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe.

 

Ko gan vēl varētu iztirgot?

Miervaldis Pūce

Ar kārtējo spožo ideju klajā nācis Saeimas deputāts Ainārs Šlesers (Kurš gan cits?). Vecrīgas kupola un apakškapu tuneļa būves rosinātājs šoreiz izdomājis veidu, kā Latvijas Valsts bez īpašiem izdevumiem varētu tikt pie 10 miljardiem eiro.

 

Ogres estrāde šovasar plāno atsākt darbību

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldībā 7.martā saņemts SIA «Concerts PRO» iesniegums ar lūgumu atļaut šovasar Ogres estrādē rīkot septiņus koncertus, no kuriem četri paredzēti līdz pulksten 5, divi līdz pulksten 2 un viens līdz pulksten 23. Organizatori sola nodrošināt kārtību pasākumu laikā un arī pēc tiem.

 

Izraisa sadursmi ar velosipēdistu

6.martā 1957.gadā dzimušais L. Lielvārdes novadā, pa autoceļu Lēdmane – Lielvārde, vadīja automašīnu «AUDI 80» un 6.kilometrā ieslīdēja pretējā braukšanas joslā, kur izraisīja sadursmi ar 1960.gadā dzimušo velosipēdistu L. Velosipēdists ar miesas bojājumiem nogādāts Ogres slimnīcā. Uzsākts kriminālprocess.

 

Pārnovadu ģeogrāfe – Anna Stanka

Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada skolēnu sāncensībā pirmās ģeogrāfes titulu iemantoja Ķeguma komercnovirziena vidusskolas audzēkne Anna Stanka (skolotāja Vita Spilberga).

Madlienas NK novusisti finišē trešajā vietā

Uldis Prancāns

Republikas 1.līgas novusa čempionātā vīru komandām Madlienas novusa kluba (MNK) meistari ierindojās trešajā vietā.

 

Ogres novada ģeogrāfu strīdā uzvar Mārcis Liepiņš

«Ģeogrāfu mafijas» pārstāvji šoreiz pulcējās Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. Ogres novada 10.-12.klašu skolēnu sāncensībā labākais bija Mārcis Liepiņš no Madlienas vidusskolas (skolotāja Inta Oša).

 

Vācu valodas olimpā – Kristiāna Gruzīte

Ogres Valsts ģimnāzijā notikušajā 41.vācu valodas mācību olimpiādē starp Ogres novada izglītības iestāžu astotklasniekiem pirmo vietu ieguva Kristiāna Gruzīte no Ogres 1.vidusskolas (skolotāja Ilze Arule).

 

Pārnovadu vizuālās mākslas olimpiāde

Noslēgusies gadskārtējā vizuālās mākslas olimpiāde. Prieks, ka jaunie mākslinieki startēja vienotā pārnovadu olimpiādē.