Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Ugunsdzēsēji steidz glābt vienu no Ogres graustiem


Ceturtdien, 11.augustā, ap pulksten 16.35 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki saņēma izsaukumu uz Upes prospektu Ogrē, kur dega kādreiz tik iecienītā kafejnīca «Brīvzemnieks», kas jau daudzus gadus ir slēgta un pamazām pārvēršanas par vienu no Ogres graustiem.

 

Graudaugu raža šogad mazāka, cena – augstāka. Vai un cik dārgu maizi ēdīsim?

Ritvars Raits

SIA «Lāčplēša grauds» valdes priekšsēdētājs Ilgonis Rags rēķina, ka vidējā labības raža šogad būs ap 4 tonnām no hektāra.

Latvijas zemnieki, spītējot lietavām, turpina kult labību. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ graudaugu raža šogad ir mazāka, tātad graudu cena būs augstāka nekā pērn.

 

Ogres Rotarakta kluba labie darbi gaida turpinātājus

Uldis Prancāns

Ogres Rotarakta kluba spice pēc pasākuma Madlienas pansionātā. Otrais no labās – Jānis Kundziņš.

Ogres Rotarakta kluba dibinātāji iesākumā aktīvi darbojās Ogres Interakta klubā. Lai raženi īstenotu radošās ieceres, 2005.gadā tika dibināts Ogres Rotarakta klubs.

 

Gada laikā tapis gājēju celiņš Ķegumā, Celtnieku ielā

Ritvars Raits

Ķeguma novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Edgars Kozlovs ir gandarīts par to, ka jaunais gājēju celiņš ir gan ērts, gan arī uzlabojis satiksmes drošību vienā no pilsētas galvenajām ielām.

Vēl pagājušajā gadā ķegumieši pa savu Celtnieku ielu, kas ir viena no pilsētas centrālajām tranzīta ielām, bija spiesti pārvietoties tikai pa autoceļa Ķegums-Sigulda-Inciems nomali, bet jau šovasar viņi var izmantot ērtu gājēju celiņu 1489 m garumā, kas ved no dzelzceļa pārbrauktuves līdz pat «Zelta Zirga» mototrasei.

 

Uzticamos draugus atrod Ogres novada dzīvnieku patversmē

Dzintra Dzene

Lukaševicu ģimene un viņu Vinnijs.

Ogres novada dzīvnieku patversme darbojas kopš 2003.gada decembra. Gandrīz astoņu gadu laikā te ilgāku vai īsāku brīdi mitinājies aptuveni tūkstotis suņu un kaķu. Stāsti, kā šie dzīvnieki nonākuši patversmē, lielākoties ir skumji, bet patversme paver iespējas iegūt jaunas mājas un saimnieku. Šoreiz trīs stāsti ar laimīgām beigām.

 

Mazozolos krūmmellenes audzē jau 10 gadus

Uldis Prancāns

Koknesis Andriksons ar krūmmellenēm ir uz «tu» jau 10 gadus, nu jāsāk plašāk audzēt arī citi ogulāji.

Mazozolu pagastā vecvecāku mājās «Bīsnes» saimnieko Koknesis un Irēna Andriksoni. Cēsu pusē dzimušais Koknesis savu mantoto zemi, kuru tālajā 1860.gadā no muižas izpirka tikpat tālie senči, pārņēma salīdzinoši labajos Breša zemnieku laikos.

 

Kad visas priedes būs pilnas, tad mēs sāksim!

Evija Smiltniece, Ogres Vēstures un mākslas muzeja galvenā speciāliste

Kafejnīca, saukta par «muciņu» Ogres upē.

Turpinājums. Sākums 15.jūlija «OVV» numurā, kur varējāt lasīt par pašreizējo Ogres estrādi no pirmsākumiem līdz šodienai.

Šoreiz – par senākām dziedāšanas un kopā sanākšanas tradīcijām Ogres estrādēs.

 

Ogres frisbijistēm lielisks starts Eiropas čempionātā

Ritvars Raits

Pēc sekmīga starta Eiropas čempionātā Latvijas izlases meitenes var atļauties nedaudz papozēt...

Pagājušās nedēļas nogalē noslēdzās Eiropas čempionāts frisbijā, kas notika Slovēnijas pilsētā Mariborā. Augsto 7. vietu šajā turnīrā izcīnīja Latvijas sieviešu izlase, kuras sastāvā puse spēlētāju pārstāvēja Ogres Frisbija klubu.

 

Futbola čempionātā līderu maiņa

Ritvars Raits

Ja šajā epizodē Ogres «Aiguta» futbolistiem taurupieti vēl izdevās apturēt, tad visā spēlē nē – «Taurupe» uzvarēja ar 4:0.

9.augustā notika Ķeguma novada atklātā čempionāta futbolā septītās kārtas spēles, kuras atnesa ievērojamas izmaiņas turnīra tabulā – uz 1.vietu pakāpās «Taurupes» futbolisti, kuri apsteidza pirmo zaudējumu piedzīvojušos birzgaliešus, bet 3.pozīciju ieņēma Ogres «Deppo», kurai izdevās apsteigt Rembates «Streku».

 

Jaunajiem Lielvārdes florbolistiem LIDO Vasaras līgas bronza

Ritvars Raits

Lielvārdiešu gandarījums par uzvaru izšķirošajā spēlē lika aizmirst turnīra pusfinālā piedzīvoto neveiksmi.

U-13 vecuma grupas florbola komanda «Lielvārde» šovasar sekmīgi piedalīsies LIDO Vasaras līgas kausa izcīņas turnīrā. 6.augustā lielvārdieši spēlēja sacensību finālposmā, kur izcīnīja kausu par 3.vietu un bronzas medaļas.

 

Jauna attieksme vecai vēsturei

Toms Zariņš

Latviešu tautai vairāk kā citām tautām raksturīga tendence atteikties no savas vēstures.

 

Ko man (ne)izdarīt savā labā…

Uldis Prancāns

20.gadsimta septiņdesmitie gadi. Kopā ar mammu un brāli pārpildītā, bezgaisa satiksmes autobusā braucam uz kapusvētkiem. Izkāpjam gala pieturā un ieplūstam gājēju un pajūgu straumē. Pie kapsētas ērti sarindojies neliels pulciņš autiņu – moskviči, žigulīši, zapiņi.

 

Par ļaundaru notveršanu izsludina 500 latu prēmiju

Latvijas dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības pārstāvji izsludinājuši 500 latu lielu naudas prēmiju, kuru piešķirs policijas darbiniekiem, kas noskaidros uzbrucējus, kuri 6.augustā elektrovilcienā Aizkraukle – Rīga, posmā starp Skrīveru un Jumpravas staciju, uzbruka diviem vilciena konduktoriem.

 

Ar zagtu auto dzērumā izraisa negadījumu

8.augustā konstatēts, ka nakts laikā Ogrē, Mārtiņa ielā, vispirms nozogot atslēgu, no mājas pagalma nozagta 2007.gada izlaiduma automašīna «PEUGEOT BOXER». Uzsākts kriminālprocess. Saņemot cietušo iesniegumu, noskaidrots, ka zagtā automašīna atrodas Valsts aģentūras «Materiālās rezerves» stāvlaukumā, kur to nogādājuši policijas darbinieki, jo šajā pašā naktī 1988.gadā dzimis vīrietis, būdams 2,22 promiles stiprā alkohola reibumā, turklāt bez autovadītāja apliecības, ar zagto auto braucis pa Rīgas ielu un pie 18.nama avarējis – uzbraucis uz trotuāra un iebraucis stabā.

 

Saimnieks nežēlībā pārspēj savus suņus

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki turpina izmeklēt prātam neaptveramo gadījumu, kad kādai sievietei Jumpravā uzbruka divi suņi, nodarot nopietnus miesas bojājumus, pēc kā saimnieks četrkājainos nezvērus iesauca automašīnā un aizbrauca, atstājot smagi cietušo sievieti noasiņot. Par laimi līdzās bija atsaucīgi cilvēki, kas ne vien palīdzēja atvairīt suņu uzbrukumu, bet arī izsauca mediķus.

 

Slimnīcas plāno sākt protesta akcijas

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris informē, ka vairāku slimnīcu darbinieki Latvijā plāno sākt protesta akcijas pret nepietiekamo finansējumu ārstniecības iestādēm otrajā pusgadā.

 

«Dziedošajās ģimenēs» turēsim īkšķus par Tumaņiem

Ritvars Raits

Jau pavisam drīz – 28.augustā – LNT sāks demonstrēt šīs sezonas šovu «Dziedošās ģimenes». Arī šogad Ogres novada iedzīvotājiem un tuvākajiem kaimiņiem būs par ko turēt īkšķus – atlasi izturējusi Tumaņu ģimene, kura pārstāvēs Madlienu un Ogri.

 

Tiesa ierosina lietu par dzelzceļa avāriju Ķegumā

«OVV» jau ziņoja, ka uzņēmums «Stiga RM» 3.augustā iesniedza Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas apgabala tiesā prasību pret AS «Pasažieru vilciens» (PV) par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu par tās elektrovilciena mašīnista pieļauto kļūdu, kuras rezultātā 29.martā notika vilciena un uzņēmuma kravas mašīnas sadursme uz Ķeguma pārbrauktuves. Tiesa iesniegumu pieņēmusi un šonedēļ ierosinājusi lietu.

 

Par līguma laušanu ar ēdinātāju parakstījušies jau 49 vecāki

Dzintra Dzene

Pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Zelta sietiņš» audzēkņu vecāki jūlijā uzsāka parakstu vākšanu, lai atteiktos no ēdināšanas uzņēmuma «Fazer Amica Latvija» pakalpojumiem. Šobrīd vēlmi mainīt ēdinātāju izteikuši un ar parakstu apliecinājuši jau 49 bērnu vecāki.

 

Ģimenes valsts pabalsta apmērs un izmaksas kārtība nemainīsies

Vakar, 11.augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis paziņoja, ka arī nākamgad ģimenes valsts pabalstu plānots izmaksāt tāpat kā līdz šim – astoņus latus mēnesī par katru bērnu. Ar šādu paziņojumu valsts trešā amatpersona klajā nāca pēc Demogrāfisko lietu padomes sēdes.

 

Minimālā alga arī nākamgad būs 200 latu

Vakar, 11.augustā, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes, kurā pārstāvētas darba devēju organizācijas, valsts institūcijas un arodbiedrības, sēdē tika pieņemts lēmums, ka arī 2012.gadā valsts noteiktā minimālā alga Latvija būs 200 latu.

 

Šogad mazās pensijas neindeksēs

Finanšu ministrijas iebildumu dēļ Saeimas Sociālo un darba lietu komisija nolēma izskatīšanai pirmajā lasījumā virzīt alternatīvu grozījumu projektu likumā «Par valsts pensijām», izslēdzot no tā priekšlikumu atsākt indeksēt valsts pensijas, kuru apmērs nepārsniedz 165 latus mēnesī.

 

Izmaksās atdalīto papildu valsts tiešo maksājumu avansu

Sākot ar nākamo nedēļu, Lauku atbalsta dienests veiks avansa izmaksu atdalītajiem papildu valsts tiešajiem maksājumiem (PVTM). Avansa maksājums tiks veikts atdalītajam PVTM par laukaugu platībām, atdalītajam PVTM par platībām, atdalītajam PVTM par pienu un atdalītajam PVTM par liellopiem 70 procentu apmērā no Eiropas Komisijas apstiprinātiem finanšu apjomiem šiem maksājumu veidiem par kopējo summu līdz 28 miljoniem latu.

 

Piešķirs vēl 30 litrus dīzeļdegvielas, kas atbrīvota no akcīzes nodokļa

Zemkopības ministrija informē, ka, ņemot vērā lauksaimniecības produkcijas ražotāju intensīvo darbu vasaras mēnešos un pamatojoties uz Ministru kabineta šā gada 3.maija noteikumiem Nr.344 «Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem», Lauku atbalsta dienests (LAD) līdz šī gada 15. augustam piešķirs nākamo dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, apjomu – 30 litrus par vienu atbilstošās platības hektāru.

 

Lielvārdiete cīnās par iespēju mācīties šūšanas un modelēšanas kursos

Dana Dadze

Lielvārdiete Agnese Meistare augustā piedalās LabieDarbi.lv projektu konkursā, kur cīnās par finansējumu šūšanas un modelēšanas kursiem.

 

Ogrēnieši šodien viesojas Saeimā

Pārsla Sniedziņa

Šodien, 12.augustā, Saeimā viesojas bērni un jaunieši no Latvijas novadiem, arī Ogres, kas piedalījās konkursā par logo izstrādi 21.augusta svētku pasākumiem.

 

Pie tēvu zemes dārgās ķeries klāt,/To turi ciet ar visu savu sirdi!…

Silvija Grunte

Aizvien biežāk jāuzdod jautājums, vai mums, latviešu tautai, saknes ir gana stipras, ja ejam mazumā un laiku griežos arī neesam varējuši sazelt un būt liela tauta, kuras vajadzībās un pretenzijās citas tautas ieklausās.

 

Ogres novada dome atbalsta sportistus

Ogres novada dome 21.jūlija sēdē vienbalsīgi nolēma sniegt finansiālu atbalstu vairākiem novada sportistiem, kas piedalās dažādās sacensībās ārzemēs.

 

Jānim Teterim sudrabs Latvijas čempionātā rollerslēpošanā

Par Latvijas vicečempionu rollerslēpošanā kļuvis ogrēnietis Jānis Teteris. Jūlija beigās viņš startēja Latvijas čempionātā brīvajā stilā, kas notika Smecersila trasē, Madonā.

 

Magone un Krūze piedalās Eiropas čempionātā

No 1. līdz 7.augustam Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika 13.Eiropas čempionāts simtlauciņu dambretē jauniešiem, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalījās arī divas lielvārdietes – Zane Magone un Elīna Krūze.

 

Ogres gargabalniekiem četras godalgas Kuldīgā

6. augustā notika garo distanču skriešanas sacensības «Kuldīgas pusmaratons», kurā startēja arī vairāki Ogres sportisti. Trīs no viņiem izcīnīja godalgotas vietas savās vecuma grupās, bet Renārs Roze ieguva Latvijas čempionāta bronzas medaļu.