Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 12.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Zvejnieku svētki Ikšķilē nosvinēti

Ritvars Raits

Visas Latvijas meiteņu mīlulis Guntis Veits uzstājas Ikšķiles estrādē.

Aizvadītās nedēļas nogalē bija zvejnieku svētki, kuri šoreiz tika svinēti ne tikai piejūras pilsētās un ciemos, bet arī Ikšķiles brīvdabas estrādē. Kārtējo atpūtas pasākumu ikšķiliešiem ar nosaukumu «Citādi zvejnieku svētki» bija sagādājies vietējais uzņēmums «Jauko pasākumu aģentūra».

 

Vītolu Fonda stipendija – Andai Meikališai no Krapes

Dzintra Mozule

Vītolu Fonda stipendiāte Anda Meikališa (vidū) nule saņēmusi laba vēlējumus no Ogres Zonta kluba pārstāvēm Baibas Liepiņas, Dzintras Mozules, Sarmītes Ozoliņas un Ārijas Mihalovskas.

«Ar prieku paziņojam, ka mēs, Starptautiskās Zonta kustības Ogres Zonta kluba sabiedriski aktīvās sievietes, Vītolu Fonda administrētajai stipendijai esam izraudzījušās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas absolventi Andu Meikališu.

 

Plāteres «Austrums» – simtgadnieks

Uldis Prancāns

Klātesošos uzrunā Latvijas Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš.

Aizvadītajā sestdienā pie Plāteres biedrības «Austrums» simtgadīgā nama pulcējās Madlienas, Taurupes un Meņģeles pagastu ļaudis, kā arī ciemiņi, lai mākslinieciski saviesīgā gaisotnē nosvinētu sirmā jubilāra simtgadi.

 

Jaunieši var pieteikties brīvprātīgo darbam un saņemt stipendiju

Dzintra Dzene

NVA direktore Baiba Paševica uzskata, ka brīvprātīgais darbs ir laba iespēja iegūt jaunu pieredzi un draugus, parādīt savus talantus un īstenot savas idejas, kā arī redzēt pasauli.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir uzsākusi īstenot jaunu nodarbinātības pasākumu bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem – «Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam». Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā, piedaloties brīvprātīgajā darbā biedrībās vai nodibinājumos. Jaunieši, kuri iesaistīsies brīvprātīgo darbā, saņems NVA stipendiju.

 

Rembates sporta svētkos piedalās 20 komandas

Sanita Jefremova

Apvienotā rembatiešu, birzgaliešu un ogrēniešu komanda «Streka 2» pēc uzvaras minifutbola turnīrā.

Sestdien, 9.jūlijā, notika Rembates pagasta sporta svētki, kuros, kā jau ierasts, vienmēr piedalās daudz komandu. Arī šī reize nebija nekāds izņēmums – dažādos sporta veidos startēja 20 komandas, bet par uzvaru sporta spēļu kopvērtējumā cīnījās deviņas vienības.

 

Ogres augstlēcējai piektā vieta pasaules čempionātā

Ritvars Raits

Ogres stadionā Undīnei Dindunei konkurentu nav jau sen.

Aizvadītajā nedēļā Francijas pilsētā Lillē norisinājās pasaules čempionāts vieglatlētikā jauniešiem, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalījās talantīgā Ogres augstlēcēja Jūlija Undīne Dindune. Trenera Jura Iklāva audzēkne spēja uzrādīt savu šīs sezonas labāko rezultātu (1,79 m), izcīnot augsto 5.vietu.

 

Ogres futbolistiem dažādas sekmes

Ritvars Raits

No spēles starp FK «Ogre» un «Olaines FK».

Joprojām ar atšķirīgiem panākumiem turpina spēlēt visas trīs spēcīgākās Ogres futbola komandas – kamēr «Ogre» nostiprinājusies starp Rīgas Futbola čempionāta līderēm, «OSC-Fortūna» izcīnījusi tikai pirmo uzvaru Latvijas Futbola čempionāta 2.līgā, bet «Ogres SC/FK 33» zaudē arī turnīra tabulas lejasgala vienībām Latvijas Futbola čempionāta 1.līgā.

 

Šis viltīgais Stizostedion lucioperca – baisi izvēlīgs tipiņš

Einārs Siliņš

Raksta autoram paveicies!

Šoreiz – par mūsu ūdenskrātuvēs itin bieži izvilkto, arī mākslīgi ieaudzēto, pavairoto un īpaši sargāto … zandartu. Kāpēc īpaši sargāto? Pats īsti nezinu, bet, spriežot pēc zivju inspekcijas sastādītajiem protokoliem, makšķernieki visbiežāk tiek sodīti tieši par zandartu nelikumīgu noķeršanu un paturēšanu.

 

Zandartus ķeram ar dažādām metodēm

Einārs Siliņš

«Biezāki» makšķernieki iecienījuši mānekļus.

Divas visizplatītākās metodes zandartu ķeršanā ir cope uz dzīvo vai velci. Velce sevišķi labi «strādā» ezeros. Trešā versija ir spiningošana ar džiggalvām un gumijas zivtiņām. Kura ir labāka un rezultatīvāka, neesmu rēķinājis un diez vai spētu.

 

Siena laiks gan pļavā, gan politikā

Dzintra Dzene

Gadiem ilgi bija pierasts, ka no Jāņiem Saeima beidz darbu un bauda atpūtu līdz septembra sākumam. Šis laika posms politiķiem bija klusais periods, un līdz ar to arī plašsaziņas līdzekļos, īpaši televīzijā, pierima aktuālie raidījumi, izņemot, protams, ikdienas ziņas.

 

Ja Anna to visu redzētu un dzirdētu…

Valija Jonele

Sakāmvārds «Cilvēks domā, Dievs dara» ir patiess un precīzs.

 

Labākās teikas autore Laura Andrijonoka

Pašvaldības aģentūras «Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra» mājas lapā www.latvijascentrs.lv noslēgusies balsošana par Ogrei un Ikšķilei veltīto labāko teiku un noskaidrota radošā konkursa veiksminiece.

 

Ogres tautas teātra sniegums augstu novērtēts starptautiskos festivālos

Pārsla Sniedziņa

Šī vasara Ogres Tautas teātrim bijusi notikumiem bagāta. Iestudēta izrāde «Skroderdienas Silmačos», kā arī teātra kolektīvs ar labiem panākumiem piedalījies divos starptautiskos amatierteātru festivālos.

 

«Zelta sietiņā» turpinās parakstu vākšana par līguma laušanu ar ēdinātāju

Dzintra Dzene

1.jūlijā pirmsskolas izglītības iestādē (PII) «Zelta sietiņš» audzēkņu vecāki uzsāka parakstu vākšanu, lai atteiktos no ēdināšanas uzņēmuma «Fazer Amica Latvija» pakalpojumiem. Nepilnu divu nedēļu laikā savu vēlmi mainīt ēdinātāju izteikuši un ar parakstu apliecinājuši 30 bērnu vecāki.

 

Salauž degunu, gūst acu apdegumu

5.jūlijā no savas dzīves vietas Nākotnes ielā Birzgales pagastā, Rīgā, Bērnu klīniskajā slimnīcā, ar deguna kaula lūzumu nogādāts 2005.gadā dzimušais A., kurš traumu guvis konfliktā ar vienaudzi. Uzsākta administratīvā lietvedība. Bet 9.jūlijā no kādām mājām Madlienas pagastā ar acu apdegumu slimnīcā nogādāta 2011.gadā dzimusī D. Savukārt 10.jūlijā Rīgā, Bērnu klīniskajā slimnīcā, ar galvas traumu nogādāts 1997.gadā dzimušais ogrēnietis T. Abos gadījumos policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Agresīvs vīrietis Pārogrē bez iemesla uzbrūk sievietei

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki 9.jūlija vakarā Pārogrē uz karstām pēdām aizturēja agrāk policijas redzeslokā par administratīviem un kriminālpārkāpumiem jau ne vienreiz vien nonākušu vīrieti, kurš bez jebkāda iemesla uzbruka sievietei, kas bija izvedusi pastaigā suni.

 

Ierodas meklēt draugu un pats «iekrīt»

Dzintra Dzene

Aizvadītajā sestdienā, 9.jūlijā, Ogres estrādē notika viens no šīs vasaras nedaudzajiem koncertiem, kura mērķauditorija bija jaunieši, jo uz skatuves kāpa dažādi dīdžeji. Diemžēl policijas darbiniekiem kārtējo reizi nākas secināt, ka daļa jauniešu bez alkoholisko dzērienu lietošanas atpūsties neprot.

 

Kamēr vīrietis iepērkas, draugs pazūd Daugavā

Pārsla Sniedziņa

9.jūlijā ap pulksten 11.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis informāciju, ka Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā Daugavā slīkst cilvēks, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

 

Kur Ogrē dzērājam vismīkstākā gulēšana?

Dzintra Dzene

Šāds jautājums neviļus rodas, uzklausot Ogres novada pašvaldības policistu stāstīto par aizvadītās nedēļas pārkāpumiem, jo pārmēru iereibušie atrasti guļam visdažādākajās pilsētas vietās, pat uz bruģa.

 

Ko darīt, lai neapmaldītos mežā

Viktorija Šembele, VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Latvijas mežos sāk parādīties pirmās ogas un sēnes. Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus ņemt vērā dažus vienkāršus ieteikumus.

 

Mežs dāvā veselību

Vija Eniņa, Dr. Pharm., Rīgas Stradiņa universitātes docente

Šoreiz – par liepas, ozola un apses lomu mūsu veselības saglabāšanā.

 

Kā atvairīt mežacūkas

Vitauts Gaross, mežzinātnes doktors

Mežacūkām ir teicama atmiņa, kā arī sena «gudrība», kura pamatojas uz pieredzi un informāciju, ko dod lieliskā dzirde, oža un redze.

 

Aizliegtais un iekārotais auglis – alkohols

Daiga Dātava

Zaļais pūķis uzvar daudzas dvēseles, un dvēselēm nav motivācijas cīnīties. Skolēns 7.klasē stāsta skolotājai un klasesbiedriem: «Es dzeru kopā ar tēti. Viņš man pērk.» Un šī ir sabiedrība, kurā nākas dzīvot – saglabāt savu viedokli un cīnīties par līdzcilvēku dzīvēm.