Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 14.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Kopīgi projekti veicina iedzīvotāju atbildību

Anita Zeiliņa

Optimisma pilnā gaisotnē iedzīvotāji Ogrē, Zilo kalnu prospektā 20, veido rotaļu un atpūtas kompleksu savas mājas pagalmā.

Projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» ietvaros Ogrē, Zilo kalnu prospekta 20 mājas pagalmā, pašu iedzīvotāju spēkiem top rotaļu un atpūtas komplekss.

 

Kāpēc jārenovē Ogres siltumtīkli?

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Kāpēc jārenovē Ogres siltumtīkli? Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste Katru vasaru Ogrē, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» uzraudzībā, tiek renovēti siltumtīkli.

Katru vasaru Ogrē, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» uzraudzībā, tiek renovēti siltumtīkli.

 

Fotoizstāde «Tādus mūs saskaitīja…» Krapē

Andris Upenieks

Radošais fotogrāfu pulciņš jūtas kā svētkos: no kreisās Ruta Rudzīte, Ausma Eglīte, Arvis Voicehovičs, Lienīte Zeļģe, Inese Sandore, Solvita Zeļģe un Antra Laukmane.

Fotomirklis nav tikai fakta atspoguļojums ar pierasto «reiz bija». Ja tas lolots ar izdomu un sirds centību, bildē iegulst fiksētais, noskaņa un sava dzīves filozofija arī.

 

Smeldzīgs stāsts par Lielvārdes Kalniņiem

Dzidra Bļodone

Ebenveilerā, 1949.gada 21. februārī. No labās stāv: Jānis, Vitolds, Ieva un Sigurds Kalniņi.

Pagājušajā mēnesī Lielvārdes Dienas centrā kārtējā atmiņu pēcpusdienā risinājās sarunas par Kalniņu ģimeni, kura no 1910.gada līdz 1944.gada rudenim dzīvoja pašu uzceltajā mājā Lielvārdē un atstāja paliekošas vērtības mūsu kultūrā. Viņu dzīvesstāsts atspoguļo visas latviešu tautas kopīgo likteni 20. gadsimtā – gan izvešanas, gan došanos trimdā.

 

Nododot vecos krāmus, vēl var pat laimēt

Dzintra Dzene

SIA «Ķilupe» transporta dispečere Anita Šķēle aicina atkritumus neizmest mežmalās, bet nodot bez maksas dalīto sadzīves atkritumu pieņemšanas laukumā.

«Vēlos iegādāties jaunu dīvānu, bet nezinu, ko lai iesāk ar veco, nenesīsi taču uz mežmalu. Esmu dzirdējusi par iespēju bez maksas nodot nederīgās elektropreces, bet kur lai liek mēbeles un citus nevajadzīgus krāmus?» jautā ogrēniete Ilga.

 

Taurupes pagastā rekonstruēs sporta laukumu

Uldis Prancāns

Projekta autors, skolotājs Ilmārs Bule futbola sacensību laikā pie jaunuzceltās nojumes un soliņiem. Redzams skrejceļa bēdīgais stāvoklis... Jauno sporta gadu varēs uzsākt jaunā vidē.

20.jūnijā paredzēts uzsākt Ogres novada Taurupes pagasta sporta laukuma vienkāršotās rekonstrukcijas darbus. To īstenošanas beigu termiņš ir 26.augusts.

 

Vēlas uzņemties jaunas saistības, bet nepilda vecās

Dzintra Dzene

Ja solīts kristu makā, tad te jau tagad būtu «OK Īpašumi» izbūvētais veloceliņš.

Ogres novada domes 9.jūnija Tautsaimniecības komitejas sēdē tika skatīts jautājums par SIA «OK Īpašumi» vēlmi nomāt Ogres novada pašvaldībai piederošos zemes gabalus Ogrē, Rīgas ielā 27 un 29, kā arī Ogres vecupes krasta daļu. Minētais jautājums deputātu vidū izraisīja asas diskusijas, jo uzņēmēji līdz galam nav izpildījuši iepriekšējās saistības. Proti, divu gadu laikā tā arī nav izbūvēts projektā paredzētais gājēju un velosipēdistu celiņš aiz tirdzniecības centrs «Dauga» Ogrē, Rīgas ielā 23.

 

Kurzemes skaistuma vilināti

Ināra Klipsone

Ogres ekskursanti Jaunmoku pilī.

Ogres pensionāru šā gada pirmā ekskursija – uz Kurzemi – iekrīt tieši ceriņu ziedēšanas laikā, kad visapkārt smaržo un plaukst puķu pilnie dārzi un pļavas un saule kāpj arvien augstāk, it kā aicinot doties ceļojumā.

 

Vieglatlēti sacenšas Ogrē

Ritvars Raits

Tik sīva bija cīņa 4x100 m stafetes skrējienā…

4.jūnijā notika Ogres novada atklātais čempionāts vieglatlētikā. Sportisti Ogres stadionā mērojās spēkiem deviņās pašās populārākajās vieglatlētikas disciplīnās – skriešanā, soļošanā, lodes grūšanā un šķēpmešanā, kā arī augstlēkšanā un tāllēkšanā.

 

Ogrēniešiem piecas medaļas Prezidenta balvas izcīņā

Georgs Gutpelcs, vieglatlētikas skolas «Jūdze» treneris

Ogrēnietes Agnese Pastare (pirmā no labās) un Anita Čuhnova (pirmā no kreisās) kopā ar sudraba medaļas ieguvēju Anitu Kažemāku (otrā no kreisās) un bijušo Latvijas labāko soļotāju Jolantu Dukuri.

Divas dienas, 10. un 11.jūnijā, Valmierā risinājās Latvijā augstākā līmeņa sacensības vieglatlētikā – Prezidenta kausa izcīņa. Tajās piedalījās arī vairāki ogrēnieši, turklāt – sekmīgi, jo izcīnītas divas zelta, viena sudraba un divas bronzas godalgas.

 

Kopus cūka nebarojas?

Dzintra Mozule

«Ir nu gan jums Ogrē kārtība!» uz redakciju piezvana sarūgtināts viesis no kaimiņu pilsētas. «Gaišā dienas laikā iebraucām uz pāris stundām apsveikt krustmāti dzimšanas dienā un dabūjām maksāt administratīvo sodu! Jo mums, lūk, nebija atļaujas pie daudzdzīvokļu mājas, kurā dzīvo jubilāre, novietot automašīnu!»

 

Salmonelozes epidēmiju izraisījusi «Fazer Amica» darbinieku paviršība

Ritvars Raits

Piektdien, 10.jūnijā, valsts aģentūra «Latvijas Infektoloģijas centrs» nosūtījusi Ogres novada pašvaldībai direktores Baibas Rozentāles parakstītu atzinumu par salmonelozes epidēmijas, kas pagājušajā mēnesī izcēlās pirmsskolas izglītības iestādē «Zelta sietiņš», iemesliem. Kā jau to iepriekš prognozēja saslimušo bērnu vecāki, pie vainas ir uzņēmums, kas minētajā bērnudārzā nodrošina ēdināšanas pakalpojumus – SIA «Fazer Amica Latvija».

 

Ogres mērs dosies komandējumā uz Nīderlandi

Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas deputāti 9.jūnija sēdē izskatīja un atbalstīja Ogres novada domes priekšsēdētāja Edvīna Bartkeviča iesniegumu ar lūgumu akceptēt viņa komandējumu uz Nīderlandi (Hengelo), kas paredzēts laikā no šā gada 7. līdz 11.jūlijam.

 

Policisti novērš pašnāvības mēģinājumu

Pārsla Sniedziņa

Policijas ziņās ik pa laikam var lasīt informāciju par personām, kas dažādu iemeslu dēļ labprātīgi šķīrušās no dzīves. Diemžēl tad, kad šie fakti tiek konstatēti, palīdzēt jau vairs nav iespējams, bet aizvadītajā sestdienā, 11.jūnijā, Ogres novada pašvaldības policistiem izdevās novērst kāda ogrēnieša pašnāvības mēģinājumu.

 

Nepilngadīgas jaunietes piedzeras pieaugušu puišu kompānijā

Dzintra Dzene

Sestdienā, 11.jūnijā, bariņš jauniešu, tostarp arī nepilngadīgas meitenes, gaišā dienas laikā Ogres centrā bija sarīkojuši savdabīgu pikniku ar pamatīgu piedzeršanos. Rezultātā viena no jaunietēm bezpalīdzīgā stāvoklī nogādāta slimnīcā, bet divas kompanjones, kā arī pilngadīgais, stiprā reibumā esošais puisis – policijā.

 

Deg sausā zāle, dārza mājiņa un auto

7.jūnijā pie autoservisa Madlienas pagastā dega sausā zāle. Uzsākta administratīvā lietvedība. Bet 11.jūnijā pie kādām mājām Tīnūžu pagastā dega dārza mājiņa. Šajā pašā dienā metāllūžņu uzpirkšanas punktā Ogrē, Rīgas ielā, aizdegās automašīnas. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Zāli pļauj jau no maija

No maija sākuma pilsētā ir uzsākta zāles pļaušana. Ogres novada pašvaldības aģentūra «Mālkalne» šā gada zāles pļaušanas sezonā šiem darbiem izmanto astoņus zāles pļāvējus un vienu mehanizēto transporta vienību ar darbinieku.

 

Jūlijā strādās PII «Sprīdītis»

Ogres novada pašvaldības izglītības un sporta pārvaldes pirmsskolas izglītības speciāliste Inese Ādmine informē, ka aprīlī pirmsskolas izglītības iestādēs notika vecāku aptauja par nepieciešamību apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes jūlijā, kad būs slēgta PII «Cīrulītis», «Dzīpariņš», «Saulīte», «Strautiņš», «Ābelīte», «Taurenītis», «Saulīte» Ķeipenē un «Riekstiņš».

 

Karavīrs karu nesāk

Anna Liepniece

Atzīšos: mazvērtības komplekss man nepiemīt. Taču esmu, kā saka, padomju laika sistēmas produkts. Vēsturiskā patiesība toreiz nevienu neinteresēja, pareizāk sakot – to noklusēja. Arī par Otro pasaules karu.

 

… Trīs gadiņi nevarēju maizītē atgūties

Rita Cicere

Pašlaik masu saziņas līdzekļos jautājumi un atbilžu meklējumi saistās ar Saeimu. To pamatoti kritizē un ne mazums akmentiņu met arī valdības dārziņā.

 

Veterānu sporta spēlēs atzīstami startē novusa veterāni

Uldis Prancāns

Latvijas pašvaldību sporta veterānu (senioru) 48.sporta spēlēs teicamu sportisko formu demonstrēja īsti, mūžam jauni veterāni.

 

Kases aparāti: jaunumi lietošanā

Sarmīte Kirhnere, nodokļu konsultante

1. Vispirms atgādinājums par normām, kas stājās spēkā 2011.gada 14.aprīlī.

Ministru kabinets 05.04.2011. izdeva noteikumus Nr.265 «Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 2.maija noteikumos Nr.282 «Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība»» (publicēti «Latvijas Vēstnesī» 13.04.2011., stājās spēkā 14.04.2011.)

 

Lai ugunskurs nepāraug ugunsnelaimē

Viktorija Šembele, VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Pārgājieni, desiņu cepšana un ugunskuri ir neapšaubāma pusaudžu vasaras sastāvdaļa. Lai šīs izklaides nebeigtos ar lielu nelaimi, vecākiem ir jāizskaidro bērniem, kā pareizi kurināt ugunskuru.

 

Zemeņu gardums

3 paciņas «Selgas» cepumu, skābena želeja, 300 līdz 400 g saldā krējuma, zemeņu jogurts, zemenes, mandeles, šokolādes skaidiņas.