Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 17.jūnija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintars Roga šo brīnumzivi krastā izvilināja 5.jūnijā pulksten 9.30 Lielvārdes novada Kaibalā.

 

Kaibalā noķerta rekordliela savvaļas karpa

Dzintra Mozule

Iepazīstieties tuvplānā – savvaļas karpa (sazāns), svars 22 kg 480 grami, garums 111 cm, noķerta Kaibalā.

Kaibalietim Dzintaram Rogam uzsmaidījusi necerēta veiksme – izdevies noķert 22 kilogramus 480 gramus smagu un 111 centimetrus garu savvaļas karpu (sazānu).

 

Arī Taurupes pagastā kursēs oranžais busiņš

Uldis Prancāns

Taurupes vidusskolas direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Ilmārs Bule, ievērodams māņticīgo tradīciju, iesvēta busiņa riteņus ar šampanieti.

15.jūnija pēcpusdienā pie Taurupes pagastmājas pieripoja oranžs busiņš. Taurupes vidusskolas audzēkņi saņēmuši komfortablu spēkratu – vecās, bezgala garās Setras vietā, par kuru asprātīgas mēles melsa, ka viens tās gals ir Taurupē, otrs Bevulēnos…

 

Dāvanas tomēr nebūs – būs jauns plakāts

Ritvars Raits

Netici visam, ko redzi...

Ogrē pie kāda apsargāta automašīnu stāvlaukuma vārtiem vismaz vēl vakar karājās attēlā redzamais reklāmas plakāts ar uzrakstu: «Dāvana katram abonentam! Iebrauc un pārliecinies!». Lai pārliecinātos, «iebrauca» arī «OVV», bet palika bez dāvanas…

 

Būt draudzīgam, zinošam, savas dzīves autoram

Uldis Prancāns

Taivanas olimpietis Kārlis Jermacāns aplūko jauno grāmatu stendu Taurupes bibliotēkā.

Taurupietis Kārlis Jermacāns, kurš pagaidām vēl ir Ogres valsts ģimnāzijas 11.d klases audzēknis, vairākkārtīgi sevi pierādījis bioloģijas olimpiādēs gan bijušā Ogres rajona (novada), gan valsts līmenī.

 

Arī Ogrē sava «Zvaigžņu klase»

Nora Vecvanaga, Ogres pamatskolas 5.a klases konkursa «Zvaigžņu klase» kapteine,

Jolanta Bardovska, klases audzinātāja

Ogres pamatskolas 5.a klase – konkursa «Zvaigžņu klase».

Uzsākot 2010./2011. mācību gada 2.semestri, apgāds «Zvaigzne ABC» izsludināja erudīcijas konkursu «Zvaigžņu klase» 5.-9. klašu skolēniem – zinātkārajiem, tehnoloģijas mīlošajiem, «filozofiem» un «prātvēderiem». Tā mērķis – veicināt skolēnu interesi par mācību priekšmetiem, pielietot un papildināt skolā gūtās zināšanas, izmantojot dažādus uzziņas materiālus un tehnoloģiskos risinājumus mācību procesā.

 

Kampaņa «Šķiro pa tīro!» uzņem apgriezienus

Līga Ivanova

Latvijas Zaļā punkta rīkotās atkritumu šķirošanas kampaņas «Šķiro pa tīro!» ietvaros iedzīvotāji no 25 Latvijas pilsētām maijā sašķirojuši un otrreizējai pārstrādei nodevuši 300 m3 atkritumu, kas pielīdzināms aptuveni pieciem lielajiem kravu furgoniem – 36 m3 PET pudeļu; 204 m3 nolietoto elektropreču; 50 m3 stikla iepakojuma, kā arī 10 m3 sulu un piena kartona paku.

 

Daudz baltu dieniņu!

Ināra Klipsone

Jāni Priekuli 80 gadu jubilejā sveic Ogres pensionāru biedrības valdes locekle Irēna Kaugare.

Kādā saulainā jūnija dienā Ogres pensionāri pulcējas uz savu gadskārtējo balli, lai sveiktu pirmā pusgada jubilārus, satiktus pēc garās un sniegotās ziemas, kā arī pārrunātu pēdējos notikumus politikā un personīgajā dzīvē.

 

Par «Tīnūžu kausu» cīnās 19 komandas

Ritvars Raits

Dāmu turnīra uzvarētājas ar izcīnītajiem kausiem.

11. jūnijā Tīnūžos notika pludmales volejbola sacensību «Tīnūžu kauss – 2011» 1. posma spēles. Par uzvaru dāmu konkurencē cīnījās četras komandas, senioru grupā – trīs komandas, bet vecuma grupā kungiem līdz 40 gadiem – veselas 12 vienības.

 

Ogres «Moments» uzvar turnīrā «Jūrmalas Bite 2011»

Ritvars Raits

Ogres «Momenta» meitenes atkal pirmās.

11. un 12.jūnijā Jūrmalā, Mellužu pludmalē, norisinājās tradicionālais pludmales frisbija turnīrs «Jūrmalas Bite 2011». Sieviešu divīzijā par pārliecinošām uzvarētājām kļuva Ogres komandas «Moments» meitenes, kuras izrādījās ievērojami pārākas par visām savām pretiniecēm.

 

«Ogres SC/FK 33» pie uzvaras vēl netiek

Ritvars Raits

Kas teica, ka bumba ir apaļa? (no spēles starp «Ogres SC/FK 33» un «Rīgas Futbola skolu»).

11.jūnijā mūsu futbola komanda «Ogres SC/FK 33» savā laukumā uzņēma vienu no Latvijas futbola čempionāta 1. līgas līderēm – «Rīgas Futbola skolu». Mūsējie jau pirmajā puslaikā ielaida trīs vārtus un piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas, piekāpjoties ar 0:4.

 

Ko darīt ar logiem vasarā jeb laikus gatavosimies apkures sezonai

Elīna Baumane

Tas, ka plastmasas logi īpašu apkopi neprasa, ir tikai mīts!

Lai arī ārā vasaras svelme, aktuāls ir jautājums par dzīvokļa sagatavošanu apkures sezonai. Kā ar samērā nelieliem ieguldījumiem panākt maksimālo komfortu tajā? Viens no siltuma zuduma iemesliem ir nenoblīvētie logi, caur kuriem var aizplūst pat trešdaļa namam piegādātā siltuma un līdz ar to – arī par apkuri samaksātā nauda.

 

Pozitīvā domāšana

Jānis Arvīds Plaudis

Vasara ir pozitīva, sevišķi pirms Jāņiem. Svaigas puķes. Jaunas lapas. Lejup pa zīda pavedienu šļūc tārps, bet vēl nav paguvis apgrauzt. Un pa radio skan aicinājums: «Domāsim pozitīvi!» Vai tas iespējams, ja esam pāri krīzes atvaram, bet tā upe vēl nav pārbrista?

 

Izdejo cilvēku sāpi un likteņus

Valija Jonele

Vija Vētra kopā ar savām šīs vasaras audzēknēm 14.jūnijā, tautas sāpju dienā, uz Tehniskās Universitātes skatuves.

Ir 14.jūnijs. Klusums. Uz skatuves astoņas jaunas meitenes, melni tērpi, baltas šalles un basas kājas. Dejā un kustībā tiek izteikta cilvēku sāpe un likteņi.

 

«Suntalniecēm» būs vieta, kur tikties

Dzintra Dzene

Ogres novada dome 16.jūnija sēdē akceptēja biedrības «Suntalniece» lūgumu nodot tai bezatlīdzības lietošanā Suntažu pagasta pārvaldei piederošo neapdzīvojamo telpu Tautas nama ēkas 3.stāvā ar kopējo platību 21,9 m2, kā arī atbrīvot no komunālajiem maksājumiem par minēto telpu, kas gadā ir 103,62 lati. Telpa biedrībai nepieciešama projekta «Palīdzēsim Pirmklasnieciņam» realizācijai.

 

Atrod mirušu

13.jūnijā kādās mājās Jumpravas pagastā bez vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts miris 1946.gadā dzimušais L.

 

Jaunajā plānojumā Ogres kapiem rezervē Stirnu ielas rajonu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes deputāti 16.jūnija sēdē nolēma nodot sabiedriskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai jaunā Ogres novada teritorijas plānojuma pirmo redakciju. Paredzēts, ka sabiedriskā apspriešana ilgs no 12.jūlija līdz 20.septembrim.

 

Četri skolu direktori paliek bez amata

Dzintra Dzene, Dzintra Mozule

Ogres novada domes Sociālās komitejas sēdē 9.jūnijā tika skatīts lēmumprojekts par Ogres vakara vidusskolas, Krapes pamatskolas, Mazozolu pamatskolas un Meņģeles pamatskolas direktora amata likvidēšanu. Darba tiesības ar minēto mācību iestāžu direktoriem plānots izbeigt šā gada 31.augustā.

 

Stārķis, visticamāk, izmanto ogrēniešu viesmīlību

Aizvadītās nedēļas nogalē daudzi ogrēnieši, kuri dzīvo Skolas ielas rajonā, satraukti zvanīja gan Ogres novada pašvaldības policijai, gan dažādām dzīvnieku aizsardzības organizācijām, veterinārajām klīnikām un pat Rīgas Zooloģiskā dārza speciālistiem, lūdzot glābt stārķi, kurš jau vairākas dienas klīst pa Ogres stadionu.

 

Ogres estrādes apmeklētājiem atvēlēts vēl viens stāvlaukums

Deputāti Ogres novada domes 16.jūnija sēdē akceptēja SIA «Domitek» iesniegumu ar lūgumu iznomāt zemi Brīvības ielā 58 B (pretī Ogres luteriskajai baznīcai), maksas automašīnu stāvvietu ierīkošanai Ogres estrādes pasākumu laikā no pulksten 17 līdz pulksten 6.

 

Autovadītāju dokumentus robežsargi varēs pārbaudīt ne tikai uz robežas

Valdība atbalstīja grozījumu projektu «Ceļu satiksmes likumā», kas paredz mehāniskā transportlīdzekļa vadītājam uzrādīt dokumentus pēc robežsarga pieprasījuma ne tikai pierobežā, bet arī visā pārējā valsts teritorijā, lai nodrošinātu vienlīdz efektīvu nelikumīgās imigrācijas apkarošanu valstī kopumā.

 

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis iedzīvotājiem vajadzīgs

Anita Zeiliņa

Uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, kura numurs ir 66016001, tā pirmajā darbības mēnesī – šā gada maijā – iedzīvotāji zvanījuši 2101 reizi.

 

Cels pieminekli represētajiem garīdzniekiem

Anna Liepniece

Garīgās pasaules tīrības un ticības simbols – eņģelis – tiks iemūžināts piemineklī «Represētajiem garīdzniekiem 1917 – 1990 un atgūtai ticības brīvībai». Šī piemiņas zīme ar skatu uz Brīvības pieminekli tiks uzstādīta Brīvības ielā, skvērā pie LELB Jaunās Rīgas Sv. Ģertrūdes baznīcas.

 

Ķegumā noticis veterānu turnīrs dambretē

9. un 10.jūnijā Rembates pamatskolā norisinājās Ķeguma novada atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretē veterāniem. Pēc sīvām cīņām čempiona tituls jau otro gadu pēc kārtas aizceļoja uz Rīgu – to savā īpašumā atkal paturēja Vitālijs Kravcovs, informē sacensību galvenais tiesnesis Vaclavs Griņevičs.

 

Mūsu basketbolisti jaunatnes olimpiādei nekvalificējas

No 1. līdz 3.jūlijam Jūrmalā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Diemžēl šīm sporta spēlēm nav kvalificējušies jaunie Ogres novada basketbolisti (vecuma grupa U-16/17), kas priekšsacīkšu pirmajā kārtā zaudēja visiem trim pretiniekiem.

 

Dejas dieviete Vija Vētra

Paulīne Zalāne Vallena, Ogrē

Rīgas Tehniskās Universitātes zāle 14.jūnija vakarā bija skatītāju pārpildīta. Bija arī delegācija no Ogres – «OVV» redaktores Dzintras Mozules vadībā.