Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 18.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

 

Talantu var attīstīt, arī neejot mākslas skolā

Dzintra Dzene

Šogad bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas konkursa tēma ir teātris.

Vēl šodien un rīt Ogres Mākslas skolas izstāžu zālē var aplūkot labākos Ogres novada vizuālās mākslas olimpiādes darbus, kā arī speciāli konkursam «Lietas un tēli» tapušos darbus, ko radījuši Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadu skolu audzēkņi, no kuriem lielākā daļa mākslas skolās nav gājuši.

 

Ikšķilē piemin un godina leģionārus

Dzintra Dzene

Kasparam Špēlim (no kreisās) un latviešu leģionāram Antonam Meirānam 16.marts ir nozīmīga diena.

Skanot patriotiskām dziesmām, 16.martā, Latviešu leģionāru piemiņas dienā, Ikšķiles tautas namā tika atklāta Latviešu leģiona karavīriem veltīta izstāde «Mēs ticējām – Latvija reiz brīva kļūs», kur var aplūkot leģionāru formas tērpus, fotogrāfijas, apbalvojumus un ieročus. Izstādes atklāšanā piedalījās arī vīri, kuriem tā nav tikai vēsture, bet viņu dzīves daļa.

 

Arvīda Ozoliņa likteņgaitas: Ķeipene, Rīga, Danciga, Komi, Narva…

Uldis Prancāns

Leģionārs, 15.divīzijas kareivis Arvīds Ozoliņš par savu taisnību ir pārliecināts – pretrunīgā vēsture bija nežēlīga, ieraujot asiņu muklājā neskaitāmus cilvēkus.

Šogad 16.marts pagāja salīdzinoši mierīgās sadursmēs starp dažādi domājošiem ļaudīm… Katram sava taisnība, kuru vairs nepārkalt. Vēstures griežos latvieši tika ierauti abās karojošajās pusēs. Leģionāri ticēja, ka cīnās par brīvu Latviju, lai gan nacistu plānos tas neietilpa.

 

Vēl 22 ēku siltumu varēs regulēt, izmantojot interneta dispečerizācijas sistēmu

Gundega Deģe, «Mālkalnes» sabiedrisko attiecību speciāliste

Šomēnes Ogres novada pašvaldības aģentūrā (p/a) «Mālkalne» ir noslēdzies iepirkuma konkurss par 22 Ogres daudzdzīvokļu māju siltummezglu dispečerizāciju.

 

Izzināt kristīgās vēstures saknes

Anna Liepniece

Ar Ikšķilē iedzīvināto svētā Meinarda kultu iepazīstināta visa Latvija: izdots krājums «Svētais Meinards – pirmais Latvijas bīskaps». Pilsētu, novadu, skolu, kā arī tūrisma centriem to dāvina Ikšķiles Sv.Meinarda Romas katoļu draudze.

 

Ogres televīzijā jauns raidījums par jauniešiem novados «Vairāk kā citi…»

Dana Dadze

Annija un Maija, raidījuma «Vairāk kā citi...» vadītājas.

No marta Ogres televīzijā skatāms jauns raidījums «Vairāk kā citi…», kurš stāsta par jauniešiem novados. Raidījuma vadītājas Maija un Annija ik pārnedēļu uzrunās jūs 15 minūšu raidījumā Ogres televīzijā un Latvijas televīzijas 7 (LTV7) kanālā.

 

«Zobrata akadēmija» – Madlienā, Ogrē un Suntažos

Renāte Mencendorfa

«Zobrata akadēmijas» jaunieši kopā apgūst daudz jauna.

Ogres Jauniešu kluba «Projektu darbnīca» īstenotais projekts «Zobrata akadēmija» jau aizvadījis pirmās nodarbības trīs Ogres novada vietās – Madlienā, Ogrē un Suntažos – vidusskolu vecāko klašu jauniešiem.

 

Amatierkolektīvi nevis atskaites, bet izaugsmes zīmē

Andris Upenieks

Vija Stirāne (pa kreisi) un Ilze Dreiska «Dāvanā vientuļai sievietei» lomām kā radītas...

Līdz ar pavasara steigu vēl pagarie vakari Lēdmanes vietējos pašdarbniekus pulcina kopā, lai rādītu iespēto skatuves mākslas apguvē. Kas vairāk kalpo ikviena pašdarbības kolektīva izaugsmes liecinājumam, nevis atskaitei.

 

Klinšu kāpšanā var trenēties arī Suntažos

Benita Trasūne

Treniņa brīdī.

Kopš 1. marta Suntažu vidusskolas sporta zālē ir alpīnisma siena. Biedrība «Parkas» sadarbībā ar SIA «Outdoor» un Suntažu uzņēmējiem tādējādi realizējusi savu turpat pusgadu loloto ideju – radījusi interesantu alternatīvu ierastajiem sporta un aktīvās atpūtas veidiem, dodot iespējas uzturēt piedzīvojuma garu pilnīgi kontrolējamā vidē.

 

Ķīniešu zīmes uz Ogres mājas sienas

Elīna Baumane

Ogrē, uz Meža prospekta 4a sienas, šonedēļ bija redzami ķīniešu hieroglifi saules atspīdumu veidā.

Rīts kā rīts. Ejot uz darbu, iezvanās telefons.

Ogres Meža prospekta 4 a un 4 māju vecākais Ivars Kaļķis satrauktā balsī: «Nāc ātri šurp un paņem līdzi fotoaparātu!»

 

Atomenerģijas nākotne pēc Japānas avārijas

Elīna Zelčāne

Pēc atomelektrostacijas avārijas Japānā Latvijas sabiedrībā atkal ir radušās diskusijas par šī enerģijas veida drošību. Pašlaik atomenerģija nodrošina 30% Eiropas Savienības elektroenerģijas, un vēl pavisam nesen Eiropas Parlamentā notika diskusijas par iespējamo atomenerģijas īpatsvara palielināšanu kopējā ES enerģijas tirgū.

 

Saved mūs mājās!

Andris Upenieks

«Palīdzi, Dievs, mūsu latviešu tautai,/ Saved to mājās pie Daugavas krastiem!» Tā dziedāja Ieva Akurātere, kad sapnis par savu Latviju bija vēl trausls un neticams. Brīvība atgūta, bet esam izklīduši plašajā pasaulē vairāk kā jel kad agrāk. Bet tie, kas palikuši, arvien vairāk neprotam dzīvot un glabāt piemiņu.

 

No Latvijas čempionāta – ar medaļām

Gundars Patmalnieks

Latvijas veterānu čempions Jānis Kaimiņš (vidū) saņem apsveikumus. No labās – vicečempions Arvīds Teteris.

Latvijas čempionāta distanču slēpošanā 3. posmā, kas notika pagājušās nedēļas nogalē Madonā, mūsējiem saulīte spīdēja gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Ir arī ar ko apsveikt – izcīnītas divas zelta un divas sudraba godalgas.

 

Lēdmanes un Ogres vieglatlētēm medaļas Jēkabpilī

Ritvars Raits

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena – lēdmaniete Santa Didriksone (čempione tāllēkšanā).

Lielvārdes novada Sporta centra vieglatlētikas treneris Jevgeņijs Liepa informē, ka 8. martā notika Jēkabpils Sporta skolas atklātās sacensības vieglatlētikā D un C vecuma grupām, kur ar labiem panākumiem startēja Lēdmanes un Ogres jaunās sportistes. Zēnu konkurencē godalgas gan šoreiz izpalika, bet mūsu meitenes uz goda pjedestāla kāpa pat vairākkārt.

 

Rembates atlētiem lieliski panākumi Latvijas čempionātā

Ritvars Raits

Rembates atlēti ar izcīnītajiem kausiem un medaļām.

Rembates pagasts ir viens no pašiem sportiskākajiem, bet vienā jomā – svaru stieņa spiešanā guļus – vismaz mūsu novados rembatiešiem konkurentu nav. Savu meistarību Rembates atlēti vēlreiz pierādīja Latvijas čempionātā, kas 5. martā notika Jelgavā – dažādās klasēs un svara kategorijās izcīnītas astoņas medaļas – četras zelta un četras sudraba.

 

Ķegumieši un ogrēnieši tiesāsies, neapmierināti arī ikšķilieši un lielvārdieši

Ritvars Raits

Ogres un Ķeguma novada pašvaldības uzsākušas aktīvu darbību pret 1. aprīlī paredzēto elektrības cenu kāpumu, apstrīdot VAS «Latvenergo» jaunos tarifus Administratīvajā apgabala tiesā. Neapmierināti ar Sabiedrisko pakalpojumu regulatora jau apstiprinātajiem tarifiem ir arī lielvārdieši un ikšķilieši.

 

Atrod nozagtu auto

13.martā atrasta Ogrē, Parka ielā, nozagtā automašīna «UAZ», kura atdota īpašniekam. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

 

Mani spēka avoti

Dzidra Austra Livčāne

Es uz visu skatos no humora puses. Nekas jau tik traks nav noticis, lai ņemtu galvā!

To, ka šo izsaimniekoto valsti tagad kāds mēģina salabot un dažkārt pieņem aplamus lēmumus, jau arī nenosodīsim!

 

Es daru tā…

Broņislava Brokāne, 83 gadus veca pensionāre Ogrē

Domāju, ka dzīve jāpieņem tāda, kāda tā ir, ar visām tās nebūšanām. Esam dzīvojuši arī vēl sliktāk.

 

Finālā sacentīsies «Orions CK» un «Selding»

Ritvars Raits

Finišam tuvojas Ogres novada telpu futbola kausa izcīņa – aizpagājušajā nedēļas nogalē komandas aizvadīja astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles, bet pagājušajā tika izspēlēti pusfināli. Fināls notiks šonedēļ, tagad jau zināms, ka tajā spēlēs «Selding» un «Orions CK».