Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 19.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Lai bites nekož! No labās: bitenieks Henrihs Teivāns, Kornēlija Lukševica un Antons Mikoss.

 

Ogres bitenieki svin izlaidumu

Dzintra Dzene

Viesmīlīgie saimnieki Monika un Andrejs Miži.

Pirms 17 gadiem, 1994.gada 16.jūlijā, Ogres Mūzikas skolas telpās tika likti pamati Ogres biškopības biedrībai, kas tagad ir kļuvusi par lielāko šīs nozares biedrību Latvijā un apvieno 280 biedrus, turklāt ne tikai no Ogres. Nedēļas nogalē Ogres biškopji atzīmēja vēl kādu nozīmīgu notikumu – 70 biedri pēc divu gadu apmācībām ieguva Apliecību par Latvijas Lauksaimniecības universitātē apgūto profesionālās pilnveides izglītības programmu biškopībā.

 

«Briedīšu» saimniece tēva mājas un lauku darbus nepametīs

Uldis Prancāns

Biruta foto seansam deleģē mazdēlu. Lūk, Edijs pažēlo stārķi, kam reižu reizēm uzbrūk sugas brāļi...

Taurupes pagasta Bevulēnu pusē tēva mājās saimnieko Biruta Rone. Spītējot skopajam valsts atbalstam, viņa turpina strādāt un negrasās lauku darbīgo dzīvi mainīt pret pilsētas gurdenību.

 

Lai katrs iestāda pie mājas pa dobei!

Anna Tarasēviča, Skolas ielā 7

Kolāža pie Skolas ielas 7.nama Ogrē.

Šogad jau tradicionāli nolēmu pieteikt Skolas ielas 7.nama 36.dzīvokļa logus konkursam – kā pašus krāšņākos un gaumīgāk noformētos.

 

Dārgais un Lasmanis uzvar «Ghetto Basket» posmā

Ritvars Raits

Kristaps Dārgais (otrais no kreisās) un Jānis Lasmanis (otrais no labās) – «Ghetto Basket» uzvarētāji komandas «Mazais» sastāvā.

14.jūlijā Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā, norisinājās ielu basketbola sacensību «Ghetto Basket» kārtējais posms. Par posma uzvarētājiem kļuva komandas «Mazais» basketbolisti, starp kuriem arī divi bijušie Ogres Basketbola skolas audzēkņi – Kristaps Dārgais un Jānis Lasmanis.

 

«Ogres SC/FK 33» izstājas no cīņas par Kausu

Ritvars Raits

Valmierieši Kausa izcīņas spēlē ar «Ogres SC/FK 33» tomēr izrādījās galvastiesu pārāki...

15.jūlijā Ogres stadionā notika Latvijas Kausa izcīņas 3.kārtas spēle, kurā mūsu «Ogres SC/FK 33» tikās ar «Valmieras FK/BSS». Samērā līdzīgā cīņā mūsējie nespēja iesist nevienus vārtus, bet paši ielaida veselus četrus, zaudējot ar 0:4.

 

Slimība signalizē un māca

Elīna Zelčāne

Manās rokās nejauši nonāca Valērija Siņeļņikova grāmata «Izproti savu slimību». Autors mēģina lasītāju pārliecināt, ka visu slimību pamatcēlonis ir nepareiza domāšana un attieksme pret dzīvi.

 

Labsirdīgs skats uz ekonomiskām un cilvēciskām iespējām

Ainars Bašķis

Eiropas Savienība patlaban mokās ar iekšējās parādu krīzes sākumu – Grieķijai, kā zināms, par visu varu gribas tērēt daudz vairāk kā nopelnīts. Un – dzirdam komentāru, ka ekonomikas motorītis, kuram jāvelk valsts laukā no šī purva, ir – eksportspējīga ražošana.

 

Paaugstina braukšanas maksu Ogres pilsētas autobusu maršrutos

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 634 «Sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanas kārtība maršrutu tīklā» par sabiedriskā transporta maršrutiem atbild plānošanas reģions. Ogres novads ietilpst Rīgas plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģions ir saskaņojis SIA «Ogres autobuss» braukšanas maksas tarifus Ogres pilsētas autobusu maršrutos. No šā gada 1. augusta braukšanas maksa būs 35 santīmi līdzšinējo 30 santīmu vietā, informē www.ogresnovads.lv.

 

«Apvienība iedzīvotāji» varētu piedalīties Saeimas ārkārtas vēlēšanās

Ritvars Raits

Ikšķilē nodibinātā politiskā partija «Apvienība iedzīvotāji», kuras valdes priekšsēdētājs ir radio darbinieks Kaspars Upaciers, plašāk pazīstams kā Ufo, varētu startēt Saeimas ārkārtas vēlēšanās. Par to tikšot lemts partijas kopsapulcē, kas notiks 23.jūlijā.

 

Pārmāca sievu, sazāģējot dzīvoklī mēbeles

Dzintra Dzene

Aizvadītajā sestdienā kādā dzīvoklī Ogrē, Grīvas prospektā, norisinājās meksikāņu seriāla cienīgi notikumi. Kāds vīrs, pieķēris neuzticībā savu sievu, būdams alkohola reibumā, ar motorzāģi sazāģēja visas dzīvoklī esošās mēbeles, bet nākamajā dienā garāžā Vidzemes ielā mēģināja noindēties ar tvana gāzi.

 

Iet bojā, izkrītot pa trešā stāva logu

Dzintra Dzene

13.jūlijā pulksten 16.35 pa kāda dzīvokļa trešā stāva logu Ogrē, Mālkalnes prospektā, pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ izkrita 1963.gadā dzimušais A., kurš no gūtajām traumām mira. Uzsākts kriminālprocess.

 

Ciemupē atrod, iespējams, Jāņos pazudušas sievietes līķi

Kāda sieviete 17.jūlijā, pastaigājoties ar suni, Ciemupē, netālu no dzelzceļa, atrada miruša cilvēka ķermeni, kas bija pārklāts ar skārda plāksni un apbērts ar zemi. Līķis jau bija trūdēšanas stadijā, tāpēc, kā stāsta Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Meikšāne, sākotnēji bija pat grūti noteikt mirušā cilvēka dzimumu.

 

Aiztur vīriešus, kas «remontē» jeb demontē nozagtu auto

Aizvadītajā nedēļā valsts policijā tika saņemts iesniegums, ka Ogrē, Zilokalnu prospektā, nozagta 1982.gada izlaiduma automašīna «AUDI 100». Neraugoties uz spēkrata cienījamo vecumu, tas bija pie labas «veselības» – tik tikko izgājis valsts tehnisko apskati. Īpašniece ļoti pārdzīvoja auto zādzību, un neaprakstāms bija viņas prieks, uzzinot, ka atrasts gan auto, gan arī aizturēti zagļi.

 

Eiropas regula apdraud novusa spēli?

Stājoties spēkā jaunai Eiropas Komisijas regulai, kas noteica izmaiņas ķīmisko vielu un maisījumu klasifikācijā, borskābe ir klasificēta kā veselībai bīstama toksiska viela ar negatīvu ietekmi uz reproduktīvo sistēmu, informē nacionālais ziņu portāls kasjauns.lv. Visplašāk zināmākais borskābes izmantojums ir novusa spēle, kurā to lieto, lai apstrādātu galdus, mazinot berzi starp novusa kauliņiem un galda virsmu.

 

«Viss notiek» neparastā veidā!

Divu pirmdienu vakaros – 18. un 25.jūlijā – LTV ēterā redzēsiet neparastu «Viss notiek». Februārī «Viss notiek» komanda ar skatītājiem tikās uz Ogres Kultūras centra lielās skatuves. Līdz šim «Viss notiek» raidījumos ir bijuši tikai atsevišķi fragmenti no šī pasākuma. Turpmākajos divos raidījumos jums būs iespēja redzēt visu pasākuma gaitu, informē raidījuma veidotāji.

 

Lēdmanē top «Trušu karaliste»

 

Publiski pieejamās atpūtas vietas «Trušu karaliste» atklāšana Lēdmanē, Zilā krusta nama teritorijā, paredzēta 29.jūlijā. Šis dzīvnieku rezervāts dabā būs viena no darba terapijas formām.

 

Zāļu tējas pirtī gājējiem

Vija Eniņa, Dr.pharm., Stradiņa Universitātes docente

Pirts procedūru laikā organisms intensīvi svīst. No vienas puses – tas ir ļoti labi, jo kopā ar sviedriem tiek izvadīti dažādi vielmaiņas produkti, kas var būt pat kaitīgi. No otras puses – organisms svīstot zaudē ūdeni, kas būtībā ir slikti, jo ūdens ir absolūti nepieciešama vide visu dzīvības procesu norisei.

 

Vasara – vispateicīgākais laiks tievēšanai

Pārsla Sniedziņa

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju ir liekais svars, bet 15 procentiem – aptaukošanās, kas jau rada dažādas veselības problēmas. Atbrīvojoties pat tikai no 5 līdz 10 procentiem liekā svara, iespējams jūtami uzlabot gan veselību, gan pašsajūtu. Dietoloģe Lolita Neimane aicina – vasara ir pateicīgs laiks, lai bez īpašām pūlēm atbrīvotos no liekā svara un mainītu domāšanu, jo svara zaudēšana nav «triecienakcija», bet gan veselīgs dzīvesveids ik dienu.

 

Soļotājai Kristīnei Platacei 15.vieta Eiropā

Aizvadītajā nedēļā Čehijas pilsētā Ostravā notika Eiropas U-23 čempionāts vieglatlētikā, kurā Latvijas izlases sastāvā piedalījās arī ogrēniete Kristīne Platace. 17.jūlijā mūsu sportiste startēja 20 km soļojumā, kurā ierindojās 15.vietā.